W miniony weekend mieliśmy okazję być świadkami wielkiego finału League of Legends Worlds 2020. Punktem kulminacyjnym 10. sezonu League of Legends był mecz koreańskiej drużyny DAMWON Gaming z chińską drużyną Suning. W serii do zwycięstwa 5 DAMWON wyszedł na prowadzenie, zdobywając tytuł z końcowym wynikiem 3-1.

Jeśli przegapiłeś tę serię, powinieneś wiedzieć, że DAMWON wygrał ją dość łatwo. Podczas gdy Suningowi udało się zgarnąć Game 2 dzięki niesamowitej grze Fiory, wydawało się, że DAMWON zawsze był pod kontrolą. Nawet jeśli nie interesuje Cię League of Legends, sugerujemy obejrzenie ceremonii otwarcia wydarzenia, ponieważ jak zwykle było spektakularne:

Riot Games udostępniło także osobny filmik, w którym zaznaczono najlepsze momenty całej rywalizacji:

DAMWON Gaming to pierwsza drużyna z Korei, która wygrała to wszystko od 3 lat. Ostatni raz koreańska drużyna zdobyła trofeum w 2017 roku, kiedy Samsung Galaxy pokonał trzykrotnego mistrza świata SK Telecom T1 w przejeździe 3:0.

Jeśli chodzi o liczebność wydarzenia, było ono w sieci całkiem spore. Według Esports Charts, stream z wielkich finałów League of Legends Worlds 2020 osiągnął szczyt 3,8 miliona widzów. Serial miał średnio ponad 2,6 miliona widzów z 14 milionami godzin oglądania, co czyni go drugim najpopularniejszym wydarzeniem League of Legends w historii gry.

Gratulacje dla wszystkich fanów DAMWON Gaming!

Kod dostępu do zamieszek 5 USD LATAM

Cena £

5,68 €

Kup Teraz

Kod dostępu do zamieszek 10 USD LATAM

Cena £

10,49 €

Kup Teraz

Kod dostępu do zamieszek 5 USD STANY ZJEDNOCZONE

Cena £

5,19 €

Kup Teraz

Kod dostępu do zamieszek 10 USD STANY ZJEDNOCZONE

Cena £

11,31 €

Kup Teraz

Kod dostępu do zamieszek 25 USD STANY ZJEDNOCZONE

Cena £

30,16 €

Kup Teraz