Bądźmy szczerzy – Dark Souls nie jest dla każdego. Niektórzy gracze lubią, gdy gra jest trudna, a niektórzy jej nienawidzą. Według ostatnich danych jest co najmniej 27 milionów graczy, którzy uwielbiają grać w gry hardcore. 27 milionów to dokładnie liczba, którą firma From Software podała na temat sprzedaży serii Dark Souls. Ponad jedna trzecia tej sprzedaży – dokładnie 10 milionów sztuk – jest gromadzona przez Dark Souls 3.

Wiadomość o tym została ogłoszona w an oficjalna strona Z oprogramowania. Twórcy podziękowali fanom za grę i dodali do tego kilka liczb. Według wiadomości, 27 milionów sztuk obejmuje wszystkie gry z duszami, z wyjątkiem pierwszego wpisu, Deamon Souls.

„Seria rozwijała się od „DARK SOULS” (2011), „DARK SOULS II” (2014), „DARK SOULS III” (2016) do „DARK SOULS REMASTERED” (2018) i osiągnęła łączną liczbę 27 milionów sprzedaży z dostarczonych fizycznych kopii i cyfrowych pobrań dzięki graczom na całym świecie.”

Chociaż te liczby są niczym w porównaniu do wyników sprzedaży serii Resident Evil lub niedawnego rekordu gry Minecraft, pamiętaj o pierwszym zdaniu tego artykułu. To niesamowity wynik jak na tak hardkorową grę. Gratulacje dla wszystkich chłopaków z From Software!

Jeśli chodzi o przyszłość, chociaż nie otrzymamy nowej gry z duszami, mamy nadzieję, że za rok lub dwa otrzymamy coś podobnego. Kolejny wspólny projekt deweloperski FromSoftware i Bandai Namco Entertainment, Elden Ring, jest obecnie dopracowywany. Mamy nadzieję, że wkrótce usłyszymy jakieś wieści na ten temat… Minęło trochę czasu od pierwszego ujawnienia tytułu, a wraz z nadchodzącą generacją konsol mamy duże nadzieje.