Seria Darksiders dokonuje nieoczekiwanego zwrotu. Podczas gdy oryginalne gry z serii zostały stworzone jako trzecioosobowe gry akcji, najnowszy dodatek będzie inny. Darksiders Genesis będzie dwuosobową grą kooperacyjną z widokiem z góry na dół. Aha, i nadchodzi nieco wcześniej niż oczekiwano – premiera jest zaplanowana na PC i Google Stadia 5 grudnia.

Zgodnie z zapowiedzią, Darksiders Genesis opowie nową historię i posłuży jako prequel pozostałych części serii. W grze debiutuje czwarty i ostatni Jeźdźca – Strife – który może walczyć u boku swojego brata i innego Jeźdźca, Wojny. Jak wspomnieliśmy, Darksiders Genesis zaprojektowano tak, aby można je było ukończyć w trybie kooperacji, ale gracze solo również będą mogli się z niego cieszyć. Gracze solo będą mogli przełączać się między Waśnią a Wojną w locie, wykorzystując ataki dystansowe Waśni i Wojny w zwarciu.

Dodajmy też, że chociaż Darksiders Genesis zadebiutuje na PC i Stadia, to prace nad portem na konsole również trwają. Firma THQ Nordic ujawniła, że ​​14 lutego 2020 r. gra powinna ukazać się również na PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch. Jeśli więc posiadasz konsolę, anuluj wszystkie plany walentynkowe i przygotuj się na piekło.