Darmowa gra polegająca na polowaniu na potwory, Dauntless, wreszcie opuszcza Wczesny dostęp i przygotowuje się do pełnej premiery na PC, PlayStation 4 i Xbox One. Twórcy gry, firma Phoenix Labs, ogłosili, że gra będzie miała oficjalną premierę 26 września wraz z wersją 1.0 i rozszerzeniem zatytułowanym Aether Unbound.

Według twórców, Aether Bound będzie największą aktualizacją gry od czasu początkowej aktualizacji Early Access, która wniesie do gry mnóstwo nowej zawartości. Powinno zadowolić wszystkich obecnych graczy Dauntless, a także nowicjuszy.

1.0 dodaje tony nowej broni, w pełni zrealizowany system nagród i świeże behemoty do polowania. Dodatkowo twórcy udostępnili na swojej stronie nową sekcję poświęconą powstającym treściom oraz a mapa drogowa rzeczy, które nadejdą w Dauntless nieco dalej.

Jeśli mieszkałeś pod kamieniem i nie słyszałeś wcześniej o Dauntless, powinieneś wiedzieć, że gra jest nieco podobna do innej popularnej gry o polowaniu na potwory Monster Hunter: World, w której walczysz z potężnymi behemotami, zbierasz zasoby i rozwijasz swoją postać i jej bieg.

Dauntless jest obecnie dostępne na PC (przez Epic Games Store), PlayStation 4 i Xbox One, a wersja gry na Nintendo Switch jest również w przygotowaniu. Dauntless obsługuje również grę międzyplatformową i postęp międzyplatformowy, więc jest to idealna gra, jeśli szukasz czegoś do grania ze znajomymi, którzy posiadają inne platformy do gier.