Co wiesz… PlayStation 4 ekskluzywne gry zaczynają pojawiać się w domach graczy PC. Po pierwsze, było Horyzont zero śwituoraz Death Stranding. Teraz otrzymujemy „całą listę” poprzednich gier dostępnych wyłącznie na PS4, począwszy od premiery Days Gone tej wiosny.

Wiadomość została ogłoszona przez dyrektora generalnego Sony Interactive Entertainment America, Jima Ryana, który w wywiad z GQ podzielił się soczystymi szczegółami. W nim Jim Ryan wyjaśnił decyzję o przeniesieniu tych gier na PC jako oczywistą.

„Istnieje okazja, aby zaprezentować te wspaniałe gry szerszej publiczności i poznać ekonomię tworzenia gier, które nie zawsze są proste. Koszt tworzenia gier rośnie z każdym cyklem, ponieważ poprawia się kaliber IP. Wzrosła również nasza łatwość udostępniania jej właścicielom niebędącym konsolami. Więc jest to dla nas dość prosta decyzja.”

Przypominamy, że kilka miesięcy temu krążyły plotki o portach Days Gone, Uncharted i Bloodborne na PC, jednak Sony zdementowało te plotki. I co wiesz… Okazało się, że zmienili zdanie.

Jeśli nigdy nie słyszałeś o Days Gone, powinieneś wiedzieć, że jest to dość interesująca postapokaliptyczna przygodowa gra akcji, która w momencie premiery otrzymała mieszane recenzje ze względu na powtarzalną pętlę rozgrywki. Wtedy leciał pod radarem wielu graczy. Jednak gra była chwalona za grafikę i fabułę, a po dodaniu do gry zyskała wielu fanów Kolekcja PlayStation Plus dla posiadaczy PlayStation 5 i członków PS Plus.

Ciekawostki, koniecznie pobierz grę na swoją konsolę lub zaglądaj do naszego sklepu, aby mieć szansę na zarezerwowanie swojej kopii na PC!