Jedna z najpopularniejszych gier kooperacyjnych ostatnich lat Dead by Daylight będzie miała coś do zaoferowania fanom, którzy zdecydują się na zakup konsol nowej generacji. Firma Behaviour Interactive ogłosiła plany przebudowy grafiki gry poprzez aktualizacje, aby gra wyglądała lepiej na PlayStation i Xboksie Series X.

Dead by Daylight pierwotnie ukazało się w 2016 roku i od tego czasu zyskało ogromną popularność wśród fanów kooperacyjnych horrorów. Rozszerzyła swoją społeczność, publikując regularne aktualizacje zawartości zawierające nowe postacie, mapy i różne inne gadżety w grze. Teraz twórcy zdecydowali, że gra wymaga odpowiedniej operacji od strony technicznej, aby utrzymać rozpęd w nowej generacji gier.

Podczas gdy przejście gry na PlayStation 5 i Xbox Series X zostało ogłoszone wcześniej, nie było żadnych szczegółów na temat tej nowej wersji. Teraz wreszcie wiemy, że nowa generacja Dead by Daylight będzie zawierała mnóstwo ulepszeń – grafikę 4K, 60 FPS i przerobione prawie wszystkie tekstury, modele, oświetlenie, efekty i animacje, dzięki czemu będzie wyglądać świeżo nawet o 4 lata po jego pierwszym wydaniu.

Nowa aktualizacja będzie nosiła nazwę The Realm Beyond i będzie bezpłatna dla wszystkich posiadaczy gry. Gdy deweloperzy zaczynali od The Realm Beyond, zespół ma nadzieję „poprawić dziesięciokrotnie immersję” i sprawić, że środowiska Dead by Daylight będą „tak realistyczne jak przerażający, niepokojący koszmar”. Brzmi… ambitnie.

Warto jednak wspomnieć, że nie wszystko w grze zmieni się od razu. Przegląd nastąpi w oddzielnych częściach, a pierwsza z nich ma zostać wydana 8 września.

To oczywiście wskazuje, że Behaviour Interactive nie planuje zaprzestania wspierania swojej gry, aw przyszłości otrzymamy mnóstwo niesamowitej zawartości. Dobrze wiedzieć!

Chcesz spróbować? Koniecznie złap tanią kopię gry w naszym sklepie. Mamy również wiele DLC Dead by Daylight w naszym magazynie.