Wreszcie zostaje to potwierdzone. Death Stranding przygotuje platformę PC w nadchodzącym czerwcu. Dokładnie 2 czerwca. Według wiadomości, wyjdzie na Para oraz Epickie gry Przechowuj jednocześnie i zapewni tryb fotograficzny, ograniczenie liczby klatek na sekundę i obsługę ultraszerokich monitorów.

Oprócz wszystkich tych nowych funkcji, twórcy gry ogłosili również, że pecetowa wersja Death Stranding wystartuje wraz z crossoverem Half-Life. Możesz rzucić okiem na koniec filmu, w którym Sam kołysze hełmem Head Crab.

Dla tych, którzy nie wiedzieli, pecetowa wersja Death Stranding jest rozwijana przez 505 Games, a nie przez Kojima Productions. W specjalnym poście na blogu szczegółowo opisującym wydanie gry Senior Brand Community Manager w 505 Games, Antonela Pounder, napisała:

„Skorzystajmy z okazji, aby podziękować tej niesamowitej społeczności za wsparcie od czasu, gdy w zeszłym roku ogłosiliśmy wydanie DEATH STRANDING na PC. Odzew był przytłaczający i jesteśmy bardzo wdzięczni za wsparcie, które okazaliście nam w naszych kanałach społecznościowych. Dzisiaj jest bardzo ekscytujący dzień dla zespołu i mamy nadzieję, że wy też czujecie to samo”.

2 czerwca nie jest tak daleko, więc możemy zacząć czekać. Gdy tylko dowiemy się więcej o nowościach lub nowym dodatku do Death Stranding na PC, będziemy Cię informować.