Mamy smutną wiadomość dla wszystkich, którzy z niecierpliwością czekali na nadchodzącą strzelankę od Arkane Studios, Deathloop. Wczoraj twórcy opublikowali oświadczenie, w którym ogłosili, że gra nie ukaże się w maju, jak wcześniej obiecano. Zamiast tego zespół przesunął datę premiery o kilka miesięcy wstecz – premiera Deathloop jest teraz zaplanowana na 14 września 2021 r.

W oświadczeniu dyrektor gry Dinga Bakaba i dyrektor artystyczny Sebastien Mitton powiedzieli, że zespół jest zaangażowany w jakość i aby ją zachować, zespół potrzebuje więcej czasu na pracę nad Deathloop. Oczywiście wynika to z trwającej pandemii COVID-19 i różnych problemów związanych z pracą z domu.

Jeśli nie słyszałeś wcześniej o Deathloop, powinieneś wiedzieć, że jest to nowa gra akcji z perspektywy pierwszej osoby, w której gracz utknął w pętli czasowej i musi z niej uciec. Deathloop zapożycza niektóre elementy z innych znanych tytułów Arkane, takich jak Dishonored i Prey, więc jeśli podobały ci się te gry, prawdopodobnie będziesz chciał sprawdzić również tę.

Warto również wspomnieć, że chociaż ta gra jest wydawana przez Bethesdę, która jakiś czas temu została przejęta przez Microsoft, twórcy Deathloop wciąż dotrzymują swojej części umowy, by wydać grę wyłącznie na PlayStation 5. Spodziewamy się jednak, że wystartuje ona w inne platformy gier w przyszłości, ponieważ będzie to czasowa wyłączność.