Dwa tygodnie temu Google ogłosiło szczegóły dotyczące nadchodzącej platformy do strumieniowego przesyłania gier w chmurze Google Stadia wraz z jej pierwszymi grami. Jedną z ogłoszonych gier było Destiny 2 firmy Bungie. W tym tygodniu pojawiły się nowe informacje i wygląda na to, że gracze Destiny 2 firmy Stadia nie będą mogli grać w grę międzyplatformową z innymi platformami.

Pisaliśmy już o przyszłości Destiny 2 i o tym, jak Bungie ma nadzieję włączyć grę międzyplatformową na wszystkich platformach. Jednak Google Stadia w chmurze nie jest częścią tych planów. Jak stwierdzono w sekcji FAQ Google Stadia, gracze będą mogli łączyć siły tylko z innymi graczami Stadia. Konkretne pytanie w sekcji FAQ „Gracze Stadia będą mogli grać tylko z innymi graczami Stadia”.

Biorąc pod uwagę charakter gier w chmurze i miesięczne ceny Stadia, nie powinno to dziwić. Aby grać w Destiny 2, gracze na PC, PlayStation 4 i Xbox One muszą kupić tę grę osobno, podczas gdy gracze korzystający z Google Stadia otrzymają ją w ramach opłaty abonamentowej. Różne ceny oznaczają różne serwery…

Chociaż takie wiadomości tak naprawdę nie pomagają budować wizerunku nowej platformy do gier, pokazują również, że Google bardzo wierzy w zdolność swojej platformy do utrzymania zdrowej liczby graczy. Destiny 2 to gra MMO i, jak każda gra MMO, potrzebuje wielu graczy, aby gra była aktywna.

Destiny 2 na Stadia zostanie uruchomione wraz z platformą. Jeśli jednak grałeś wcześniej w Destiny 2, pamiętaj również, że nie będziesz mógł przenieść swoich istniejących postaci na nową platformę.