W niespodziewanym ogłoszeniu, twórca Destiny 2, firma Bungie, poinformowała, że ​​premiera Destiny 2: New Light (darmowa wersja gry) oraz Destiny 2: Twierdza Cieni, najnowszego dodatku do gry, jest przesuwana kilka tygodni wstecz. Wydanie tych aktualizacji było wcześniej ustawione na 17 września, ale teraz data została zmieniona na 1 października.

Opóźnienie premiery obu tytułów zostało ogłoszone w nowym poście na stronie Bungie. W poście czytamy:

„Hej wszystkim,

W miarę jak zbliżamy się coraz bardziej do premiery Twierdzy Cieni i Nowego Światła, staje się dla nas coraz bardziej jasne, że nasze jesienne wydania zyskałyby na nieco dłuższym czasie w piekarniku.

Bycie niezależnym oznacza, że ​​przyszłość Destiny 2 zależy wyłącznie od naszego zespołu. Oznacza to również, że jesteśmy wystarczająco elastyczni, aby wybrać to, co najlepsze dla gry i naszych graczy, nawet jeśli jest to trudny wybór.

Chcieliśmy najpierw poinformować was — naszą społeczność — że zmieniamy datę Twierdzy Cieni i Nowego Światła z 17 września na 1 października.

Tej jesieni to pierwszy krok na drodze do tego, czym nasz zespół chce, aby stało się Destiny 2 – miejscem, w którym ty i twoi znajomi możecie grać w dowolnym miejscu i czasie; posiadanie elementów MMO akcji i RPG, które kochamy w grze; i pokonywanie barier wejścia dla przyjaciół. Potrzebujemy tylko trochę więcej czasu, aby zrobić pierwszy krok.

Nie podjęliśmy tej decyzji pochopnie. Wiemy, że dla niektórych z was (nas też), premiery Destiny to wydarzenia, podczas których bierzecie wolne w pracy lub nagła choroba, która powstrzymuje was od szkoły lub pracy (rozumiemy, grupa naszego zespołu bierze trochę wolnego, aby we własnym zadaniu Destiny Jacket). Przepraszamy za pokrzyżowanie planów i chcieliśmy podzielić się tą informacją tak szybko, jak to możliwe.”

Zespół programistów dodał kilka zmian w harmonogramie zawartości Destiny 2. Jak można się domyślić, pierwszy na świecie nowy najazd Shadowkeep, nazwany Garden of Salvation, rozpocznie się zaraz po premierze, 5 października. Ponadto Bungie przedłuży wydarzenie Chwila Triumfu o dodatkowe trzy tygodnie i doda kolejne wydarzenie Żelaznej Chorągwi na tydzień rozpoczynający się 17 września. Godną uwagi rzeczą jest długo oczekiwany zapis międzyplatformowy, który według Bungie: „będzie online później tego lata” przed wydaniem Twierdzy Cieni.

Destiny 2: Shadowkeep i New Light będą dostępne na PC, PlayStation 4, Xbox One i Google Stadia.