Wygląda na to, że Epic Games Store nie zamierza się w najbliższym czasie zatrzymać, a ich ostatni zakup jest duży. Psyonix, twórca docenionej przez krytyków gry Rocket League, ogłosił, że zostaje przejęty przez Epic Games. Oznacza to, że wkrótce nie będziesz mógł kupić gry na Steamie i zamiast tego będziesz musiał kupić ją w Epic Games Store.

Nie panikować! Jeśli posiadasz już grę lub planujesz ją kupić w ciągu najbliższych kilku miesięcy, nic się nie zmieni. Rocket League będzie nadal dostępna w Twojej bibliotece Steam i będziesz mógł grać w nią jak zwykle. Jednak nowicjusze będą musieli zainstalować program uruchamiający Epic Games, aby uzyskać dostęp do gry.

W świetle tych wiadomości Psyonix wydał oświadczenie wyjaśniające decyzję o przejęciu. Oświadczenie brzmi:

„Dziś jest wielki dzień dla nas tutaj w Psyonix, ponieważ tak jak mówi nagłówek, oficjalnie dołączamy do rodziny Epic Games.

Twoje pierwsze pytanie do takich wiadomości może brzmieć: „Co to oznacza dla Rocket League i jej społeczności?” Z przyjemnością stwierdzamy, że odpowiedzi są wyłącznie pozytywne. Rocket League zawsze była i zawsze będzie grą napędzaną przez społeczność, a teraz, kiedy połączyliśmy siły z Epic, będziemy mogli służyć naszej społeczności na jeszcze większy i lepszy sposób!”

Oświadczenie zawiera również krótkie FAQ wyjaśniające niektóre szczegóły dotyczące przejścia. Możesz przeczytać cały tekst, naciskając ten link.

Chociaż nadal brakuje nam niektórych szczegółów na temat umowy lub tego, ile pieniędzy Epic Games wydało na przejęcie Psyonix, wiemy, kiedy transakcja powinna zostać sfinalizowana. Zgodnie z postem, Epic i Psyonix spodziewają się sfinalizowania przejęcia pod koniec maja do początku czerwca 2019 r. Jeśli wolisz Steam jako platformę do gier, nadal masz trochę czasu, aby odebrać klucz do Rocket League.