Świat przestępczy przyciąga uwagę ludzi od czasów prohibicji, kiedy do władzy doszła przestępczość zorganizowana. Historie gangsterskie urzekły publiczność zarówno w świecie rzeczywistym, jak i fikcji. Filmy pobiły kasę, seriale telewizyjne pobiły rekordy oglądalności, a gry wideo dały początek wielu ukochanym, najlepiej sprzedającym się franczyzom. Ale dlaczego?

Na czym polega urok gier mafijnych?

Kiedy pierwsza gra Mafia pojawiła się na PC w 2002 roku, nie zaszokowała świata gier, ponieważ robiła coś, czego inne gry nie miały. Nie, miał solidną rozgrywkę, znaną mechanikę strzelania, otwarty świat i te same segmenty jazdy, które widzieliśmy już w grach Grand Theft Auto. The Gry mafijne który nastąpił po latach, również nie wynalazł roweru, więc co sprawiło, że gracze pokochali tę serię?

Brutalne opowieści

To była historia, człowieku. Gracze zostali wrzuceni do nieznanego świata, za kulisy mafii, gdzie w przeciwnym razie dostęp może być zabroniony. To ciekawość napędza nas jako gatunek i ta sama zasada dotyczy graczy. To właśnie ta ciekawość i inny rodzaj doświadczenia sprawiły, że gry Mafia są tak urocze. Wciągające historie z przestępczego półświatka, ułomne postacie, z którymi można się powiązać, opowieść o tym, że nikt nie staje się kimś, dojściu do władzy i upadku z łaski. Filmy i seriale telewizyjne od lat romantyzują gangsterów, a gry wideo, jako medium interaktywne, pozwalają graczom doświadczać i uczestniczyć w życiu mafii z przedniego siedzenia.

Postacie w grach Mafia są złożone i wielowymiarowe

Ustawienie i okres

Ale to nie były tylko historie. Miejsce i okres również odegrały ogromną rolę w tworzeniu uroku gier mafijnych. Czy seria Assassin’s Creed byłaby tak popularna, gdyby została osadzona we współczesnych czasach? To historyczne otoczenie sprawiło, że franczyza stała się hitem, jakim jest dzisiaj. To samo działało w grach mafijnych. Ameryka lat 40. i 70.: mieszanka Los Angeles, Nowego Jorku, Chicago i Nowego Orleanu (Mafia III), muzyka, moda, a nawet samochody, którymi gracze mogą wciągnąć graczy do wirtualnego świata. To poczucie autentyczności z minionego okresu odegrało ogromną rolę w zakochaniu się graczy w grze Gry mafijne.

Świat gier mafijnych służy jako tło i razem jako wehikuł czasu, aby odwiedzić epokę, która odeszła w przeszłość.

Jeśli jeszcze nie grałeś w serię Mafia, nigdy nie jest za późno, zwłaszcza, że ​​pierwsza gra została zremasterowana z nowoczesną warstwą farby i mechaniką rozgrywki.

Zdobądź taniej całą trylogię Mafia.