Zdobywanie nowych łupów zawsze stanowiło ogromną atrakcję w grach wideo, od gier RPG po strzelanki pierwszoosobowe. W końcu stworzył nawet nowy gatunek o nazwie Looter-shooter. Istnieje wiele gier typu looter-shooter, od gier dla jednego gracza po gry wieloosobowe online, a nowe gry pojawiają się i starają się przyjąć gry jako model usługowy. Ale dlaczego takie gry są tak popularne?

Co sprawia, że ​​gry typu looter-shooter są tak uzależniające?

Początki gier typu looter-shooter sięgają klasycznych gier RPG. Nie możesz robić postępów w grze bez lepszego sprzętu, a zdobywanie kolejnych poziomów i zdobywanie nowego systemu wyposażenia jest kamieniem węgielnym każdej gry RPG. Gry typu looter-shooter przyjęły tę samą filozofię, oferując graczom niezliczoną ilość broni i zbroi, o jedną lepszą niż poprzednia. Mówiąc najprościej, chodzi o ten bling.

Pokonanie wyzwania

Nowe łupy to jednak tylko połowa układanki. Jasne, dostajesz nową, błyszczącą broń z lepszymi statystykami, ale co z nią robisz?

Wszystkie gry są zaprojektowane z myślą o progresji. Dzięki nowemu sprzętowi jesteś teraz wystarczająco potężny, aby pokonać tego twardego wroga, który sprawiał ci kłopoty. Dzięki lepszym łupom będziesz musiał odkrywać nowe obszary, w których wcześniej byłeś zabijany. Tutaj na pewno zdobędziesz nowe, jeszcze lepsze łupy. Rozpoczyna się wyrzut dopaminy i cykl zaczyna się od nowa.

Ale czy gry typu looter-shooter są dobre?

Ależ oczywiście, że są i uzależniają. Najlepiej smakuje w ciągu kilku godzin, aby uniknąć powtórzeń, aw wielu przypadkach z grupą przyjaciół. Gra ze znajomymi dodaje element rywalizacji: kto pierwszy zdobędzie najlepsze łupy? Szybka akcja, mnóstwo łupów i coraz trudniejsi wrogowie do pokonania, czego nie lubić?

The Division 2 to trzecioosobowa gra typu looter-shooter, której akcja toczy się w dystopijnym Waszyngtonie.

Jakie są najlepsze gry typu looter-shooter?

The Seria Borderlands ugruntowała swoją pozycję w panteonie gier typu looter-shooter. Gra Risk of Rain 2 przez wielu fanów nazywana jest arcydziełem, a Destiny 2 wydaje się być coraz lepsze z każdym nowym dodatkiem. Na rynku jest wielu looter-shooterów, musisz tylko znaleźć odpowiedni dla siebie.

Zainteresowany? Zdobądź tańsze gry typu looter-shooter tutaj: