Dawno temu oryginalna seria Star Trek zainspirowała dzieci do zostania astronautami, naukowcami, a nawet lekarzami. Tymczasem Gwiezdne Wojny zawładnęły wyobraźnią pisarzy science fiction i przyszłych twórców gier. Dreszczyk nieznanego urzekł wiele młodych umysłów, by wyjść poza gwiazdy zarówno w prawdziwym życiu, fikcji, jak i kosmiczne gry wideo.

Chociaż prawdziwe podróże kosmiczne i kolonizacja są wciąż daleko poza naszym zasięgiem, gry wideo tworzone przez te same dzieciaki, które dorastały oglądając Star Trek czy Gwiezdne Wojny, mogą zabrać nas tam, gdzie nie dotarł jeszcze żaden gracz.

Gry kosmiczne – od symulatorów i kosmicznych oper po mrożący krew w żyłach horror

Zacznijmy Program kosmiczny Kerbala, gra, która ma małe zielone ludziki jako postacie i może wyglądać, jakby nie traktowała siebie zbyt poważnie. Prawdę mówiąc, fizyka i mechanika budowania statków kosmicznych są tak realistyczne, że nawet pracownicy NASA uwielbiają odpalać grę dla odrobiny zabawy, a nawet ćwiczeń. I to największa pochwała, jaką mogą otrzymać gry kosmiczne.

Kiedy mówimy o symulacjach budowania kosmosu, Inżynierowie kosmiczni idzie trochę dalej. Pomyśl o tym jak o Minecrafcie, tylko zamiast miast budujesz statki kosmiczne i stacje kosmiczne. Funkcje gry na tym się nie kończą, ponieważ możesz zabrać swój statek kosmiczny na przejażdżkę lub wziąć udział w kosmicznych bitwach. I wyglądają spektakularnie.

Wszechświat wydaje się być nieskończony, a jest jedna gra, która jest w stanie symulować ogromną i nieskończoną próżnię. Tak, mówimy o Niebo niczyje który proceduralnie generuje każdą planetę, na której wylądujesz. Mówi się, że zbadanie wszystkich 255 galaktyk w No Man’s Sky zajęłoby prawie 585 miliardów lat.

Co to byłaby za lista bez odrobiny dramatyzmu i zagrożenia dla wszechświata? Kto nie kocha dobrej opery kosmicznej? Bioware z pewnością tak i stworzyli jedną z najlepszych oper kosmicznych w grach. Tak, nie mamy dość Trylogia Mass Effect ponieważ zafascynował nas swoimi postaciami, narracją i epickim zakresem.

Wśród gier kosmicznych Mass Effect to porywająca kosmiczna opera.

Co jest bardziej przerażającego niż utknięcie na stacji kosmicznej ze stworzeniami, które chcą twojej śmierci? Kosmiczny horror nigdy nie wyjdzie z mody, a jeśli szukasz klimatycznego, mrożącego krew w żyłach horroru, nie możemy wystarczająco podkreślić, jak niesamowite Obcy: Izolacja oraz Martwa przestrzeń są. Ta dwójka przenosi gry związane z eksploracją kosmosu na zupełnie nowy poziom.

Alien Isolation to szczyt kosmicznych horrorów

Wybór gier związanych z eksploracją kosmosu jest tak szeroki, jak sam kosmos. Grałeś już w to, co wybraliśmy? Zanurz się w kolekcja gier kosmicznych i znajdź coś, w co jeszcze nie grałeś. Eksploruj kosmos i zainspiruj się!