Jak dotąd, Hymn miał już sporo skarg, jedną z głównych była sytuacja z łupami na koniec gry. Prawdę trzeba powiedzieć: społeczność nie była zbyt zadowolona z tego, jak rzadkie są krople dotyczące Legendarny tak dobrze jak Poziom mistrzowski przedmioty były. Firma BioWare wzięła to pod uwagę i w rezultacie mamy teraz aktualizacja gry to trochę koryguje proporcje.

Ta krótka aktualizacja informuje, że częstotliwość wypadania każdego przedmiotu poziomu mistrzowskiego i legendarnego została zwiększona zarówno na poziomie trudności arcymistrzowski 2, jak i arcymistrzowski 3. Oprócz tych dwóch trudności aktualizacja dotyczy również trudniejszych wrogów na wszystkich poziomach trudności. Tacy wrogowie jak np Legendarny Tytan,
Epicki Tytan, Legendarna Furia, Legendarny Acid Ursixoraz Legendarny Starszy Limunista będzie teraz częściej nagradzać graczy.

Chociaż nie podano konkretnych liczb dotyczących zmian, globalny lider społeczności Anthem, Jesse Anderson, odpowiedział dość długą Reddit post, który stwierdza, że ​​zmiany z pewnością będą znaczące. W jeszcze innym Reddit post, menedżer społeczności również wykrzyknął „”zespół planuje wprowadzić znaczące zmiany w łupach w nadchodzących miesiącach, ale zaczynamy od kilku stopniowych zmian (takich jak dzisiejsza), abyśmy mogli lepiej poruszać się po tej ewolucji.

Wszystkie zmiany są w pełni po stronie serwera, co oznacza, że ​​nie ma potrzeby pobierania czegokolwiek z dowolnego miejsca, innymi słowy, aktualizacja jest już dostępna! Wygląda na to, że BioWare zdecydowanie robi wszystko, co w jego mocy, aby naprawić każdy szczegół, który społeczność uważa za niepokojący, wdrożono już liczne poprawki i łatki na dużą skalę, a przyszłość przyniesie o wiele więcej. ’„Hymn tu zostanie” Menadżer społeczności Jesse „Darokaz” Anderson uspokaja.