Niedawno podzieliliśmy się wiadomością o zamiarze Valve stworzenia nowej gry opartej na popularnym modzie Dota 2 o nazwie Auto Chess. Dzisiaj Valve w końcu zaprezentowało swoją nową grę, która nazywa się Dota Underlords. Co więcej, beta gry jest teraz dostępna dla wszystkich, którzy kupili Dota 2 International Battle Pass, podczas gdy otwarte testy beta powinny rozpocząć się w przyszłym tygodniu.

Valve opis o nowej grze czytamy:

Dota Underlords to nowa samodzielna gra, w której zmierzysz się z siedmioma przeciwnikami w bitwie na rozum, w której będziesz budować, łączyć i awansować załogę w bitwie o dominację w mieście White Spire. W tej grze o zwycięstwie decydują nie odruchy, ale doskonała taktyka.

Firma zauważa, że ​​nowa gra jest na dość wczesnym etapie rozwoju, więc pierwsi użytkownicy mogą wciąż znaleźć wiele nieoszlifowanych elementów. Jednak Valve obiecuje wprowadzać ciągłe aktualizacje Dota Underlords z poprawkami błędów i nowymi funkcjami przez cały sezon beta i zachęca wszystkich do wzięcia udziału w testach.

Jednak Dota Underlords nie będzie jedyną opcją w mieście, jeśli szukasz czegoś podobnego. Modyfikacja Auto Chess dla Dota 2 wciąż działa, podczas gdy Riot Games i Epic Games Store również tworzą własne podejście do nowego gatunku.

Dota Underlords zostanie wydana na Windows PC, Mac i Linux wraz z wersjami Lite na Androida i iOS.