W nieoczekiwany sposób, wczoraj Wizards of the Coast wydali ogromne ogłoszenie dotyczące ich najnowszego projektu gry, nad którym pracowali od lat. Wydawca zdradził, że firma wraz z innym studiem deweloperskim Tuque Games zbliża się ku końcowi i planuje wydać nową grę RPG zatytułowaną Dark Alliance, której akcja toczy się w uniwersum Dungeons & Dragons. Gra powinna zadebiutować na PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xboksie One i Xboksie Series X w pierwszym miesiącu lata, czyli 22 czerwca.

Oto oficjalny zwiastun:

Jeśli nigdy wcześniej nie słyszałeś o tej grze, powinieneś wiedzieć, że jest to dość interesująca i nieco zwariowana trzecioosobowa gra RPG akcji, która kontynuuje legendarną serię Dark Alliance. Pomyśl o tej grze jako o duchowym następcy Baldur’s Gate: Dark Alliance i Baldur’s Gate Dark Alliance II, które zostały wydane na początku XXI wieku.

Dungeons & Dragons: Dark Alliance zostało pierwotnie ogłoszone jeszcze w 2019 roku podczas ceremonii The Game Awards i miało ukazać się w 2020 roku. Jednak z powodu pandemii COVID-19 gra została opóźniona na czas nieokreślony. Niektórzy fani Dungeons & Dragons spodziewali się, że zostanie wydany około jesieni 2021 roku, ale wydawca zdecydował się wybrać najwolniejszy miesiąc w roku dla gier. Chociaż zwykle sprzedaż gier nie jest wysoka latem, prawie nie ma też bezpośredniej konkurencji planowanej na czerwcową premierę…

Gra wydaje się być świetną zabawą i nie możemy się doczekać, aby w nią zagrać. Jednak do premiery zostało jeszcze trochę czasu, więc jeśli się nudzisz, proponujemy sprawdzić naszą najnowszą Kolekcja gier RPG. Znajdziesz tam mnóstwo świetnych gier, które zapewnią Ci zajęcie podczas oczekiwania na Dungeons & Dragons: Dark Alliance.