Jeśli uwielbiasz postapokaliptyczne klimaty gier wideo, być może czekasz na nadchodzącą grę Techlandu, zatytułowaną Dying Light 2. Kontynuacja docenionej przez krytyków pierwszej gry ma ukazać się wiosną 2020 roku. Teraz, jako data premiery tytułu zbliża się z dnia na dzień, zebraliśmy kilka szczegółów na temat gry. Główny projektant gry Dying Light 2, Tymon Smektala, podzielił się kilkoma informacjami na temat długości gry.

W rozmowie z Psotnik101Tymon Smektala miał do powiedzenia:

„Bardzo trudno jest to zmierzyć w grze z otwartym światem. Ile czasu zajmuje ukończenie gry ze względu na rzeczy, które dzieją się między punktami A i punktami B zadania, więc w zasadzie to od ciebie zależy, jak go rozegrasz. Również w grze takiej jak ta jest wiele sytuacji awaryjnych. Rzeczy po prostu dzieją się podczas gry i musisz na nie reagować. Ale główna historia zajmuje od 15 do 20 godzin, ponieważ cała zawartość, powiedziałbym, to ponad 100 godzin.

Warto również pamiętać, że Dying Light 2 obiecuje dużą regrywalność, ponieważ każda decyzja podjęta w grze wpływa na dalszy rozwój historii, a także świata gry. Podsumowując, wydaje się, że jeśli zdecydujesz się po nią sięgnąć, Dying Light 2 zapewni ci zajęcie o wiele dłużej niż jakakolwiek inna gra RPG akcji.

Jeśli mieszkałeś pod kamieniem i nie miałeś okazji dowiedzieć się o grach Dying Light, powinieneś wiedzieć, że jest to pierwszoosobowa gra fabularna z motywem apokalipsy zombie. Walczysz w niej z hordami zombie, parkourujesz sobie drogę przez ogromny otwarty świat i zbierasz materiały, aby wykonywać zadania, zdobywać doświadczenie i uczyć się nowych ruchów. Zachęcamy do zapoznania się z pierwszą grą z serii – Eneba ma na nią specjalną cenę.