Minęło sporo czasu, odkąd pojawiły się jakiekolwiek słuchy na temat nowej gry studia Techland, Dying Light 2. Gra została zapowiedziana na targach E3 2018 i od tamtej pory nie pojawiły się żadne wieści na temat jej statusu. Wygląda jednak na to, że E3 2019 to wydarzenie, podczas którego fani dowiedzą się nieco więcej o nadchodzącej premierze tego wyczekiwanego tytułu.

Najnowszy tweet twórców gry potwierdził, że Dying Light 2 wzbudzi duże zainteresowanie na zbliżającym się targach E3. Kto wie, może poznamy nawet datę premiery.

Podczas oficjalnego ujawnienia w 2018 roku Techland powiedział, że Dying Light 2 będzie „najbardziej ambitnym projektem studia”. Deweloper powiedział również, że w grze będzie wiele frakcji, które zmienią ogólny przebieg gry i jej historię. Oczywiście, jeśli to prawda, zrozumiałe jest, dlaczego wciąż mamy tak mało szczegółów na temat kontynuacji, a implementacja wielu różnych funkcji zajmuje dużo czasu.

Innym powodem, dla którego premiera Dying Light 2 nie została jeszcze ujawniona, mogą być projekty innego studia w uniwersum gier. Pierwsze Dying Light jest nadal wspierane przez aktualizacje, podczas gdy studio pracuje również nad swoim battle-royale odkręcićDying Light: Zła krew.