W 2017 roku wydawca Electronic Arts postanowił zamknąć Visceral Games, które w tym czasie pracowało nad niezapowiedzianą grą Star Wars. Plotka głosiła, że ​​gra została opracowana jako gra dla jednego gracza, ale EA miało inne zdanie wizja za nowy tytuł. Projekt został przeniesiony do studia EA Vancouver z nadzieją na zmianę pierwotnej koncepcji opartej na narracji w kierunku dzieła z otwartym światem. Wygląda jednak na to, że zespół EA Vancouver poniósł porażkę, mimo że grę wyreżyserował wydawca, Raporty Kotaku.

Podczas gdy fani Gwiezdnych wojen wciąż czekają na oficjalne potwierdzenie od wydawcy, deweloperzy pracujący nad tytułem potwierdzili: proces produkcji został zatrzymany. Źródła podają, że najważniejsi decydenci EA zdecydowali, że studio EA Vancouver powinno skupić się na innym jeszcze niezapowiedzianym projekcie Star Wars na mniejszą skalę, który może zostać wydany pod koniec 2020 roku.

Aby być całkowicie uczciwym, EA może wznowić rozwój swojej gry z otwartym światem po premierze „mniejszego tytułu”. A tym, którzy chcą więcej Gwiezdnych Wojen, życzymy cierpliwości. Respawn Entertainment pracuje obecnie nad grą Star Wars zatytułowaną Star Wars Jedi: Fallen Order, która ma ukazać się w tym roku.