W końcu otrzymaliśmy kilka informacji na temat nadchodzącej gry FIFA 21 i rozgrywki w FIFA 21! W specjalnym wywiadzie z SPORTBibliagłówny producent rozgrywki FIFA 21, Sam Rivera, podzielił się kilkoma szczegółami na temat nadchodzącej gry i ujawnił, że nowa zasada VAR nie będzie częścią tegorocznej edycji FIFA.

Sam powiedział, że wideo nie jest warte czasu zespołu, a programiści mają obecnie inne priorytety.

„To część piłki nożnej, a wiele bramek trafia obecnie do systemu VAR, a ludzie mówią:„ To powinno być w FIFA! i zgadzam się, że jeśli spojrzysz na realizm, replikację prawdziwego futbolu, powinien tam być.

Jednak to gra wideo i na koniec dnia mamy różne priorytety, nad którymi musimy popracować. Uważamy, że VAR nie dodaje tyle, co inne funkcje do rzeczywistych wrażeń.

Za każdym razem, gdy dochodzi do kolizji, od razu obliczamy i włącza się system reguł, więc widzimy, że był kontakt z piłką, a nie kontakt z zawodnikiem, więc to nie jest faul.

W prawdziwym życiu sędzia może podejść i sprawdzić, czy jest to rzut karny, czy nie. Myślę, że to kwestia priorytetów, czuliśmy, że inne funkcje mogą zapewnić lepsze, przyjemniejsze wrażenia”.

Innymi słowy, gry FIFA zawsze miały VAR, a zespół programistów nie widzi, w jaki sposób ta dodatkowa funkcja uzupełniłaby rozgrywkę FIFA 21.

Mówiąc o rozgrywce w FIFA 21, w końcu mogliśmy zobaczyć, jak będzie wyglądać nowa gra. Zgodnie z oczekiwaniami gra wygląda jeszcze ostrzej niż kiedykolwiek wcześniej. Ponadto twórcy zaimplementowali kilka nowych funkcji, które pozwalają graczom wymyślać bardziej kreatywne sposoby ataku i obrony. Nowe funkcje obejmują Zwinny drybling, Pozycjonowanie osobowości, Kreatywne biegi i Natural Collision System. Oto jak wszystko wygląda w akcji:

EA Sports potwierdziło, że więcej informacji o niektórych nowych funkcjach gry FIFA 21 zostanie ujawnionych jeszcze w tym miesiącu. Gra powinna ukazać się 9 października na PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X, Nintendo Switch i Google Stadia. Warto również wspomnieć, że jest to tytuł międzygeneracyjny, co oznacza, że ​​jeśli kupisz grę na PS4 lub Xbox One, będziesz mógł zaktualizować ją do wersji na PS5 i Xbox Series X bez żadnych dodatkowych opłat.