Elite Dangerous, jedna z najpopularniejszych symulacji kosmicznych, staje się coraz większa. Twórcy gry ogłosili nieoczekiwany kierunek, w jakim zespół zamierza podążać w przyszłości za sprawą nowego DLC o nazwie Odyssey. Z tego, co wiemy, to nowe DLC, które ma ukazać się w 2021 roku, pozwoli graczom opuścić swoje statki kosmiczne i postawić stopę na odwiedzanych planetach.

Informacje podane na oficjalna strona gry jest trochę rzadki, ale pozwala nam namalować ładny obraz. Elite Dangerous: Odyssey umożliwi graczom eksplorację planet (No Man’s Sky, uwaga!) i interakcję z innymi graczami w różnych nowych centrach społecznościowych.

Co więcej, twórcy z Frontier zapowiadają, że nowe DLC przyniesie zupełnie nowy sposób rozgrywki w Elite Dangerous. W specjalnej Sferze Walki gracze będą mogli „Doświadczyć intensywnej walki w pierwszej osobie, wyposażyć swoją postać w szereg broni i sprzętu oraz współpracować z członkami drużyny, aby opanować wielowarstwowe, głębokie, taktyczne środowisko, w którym Dowódcy, SRV i statki kosmiczne łączą się.

Podsumowując, wygląda na to, że Elite Dangerous staje się jeszcze wspanialsze (co nie znaczy, że już nie było wspaniałe) i gra obowiązkowa dla każdego, kto marzył o podróżowaniu po wszechświecie… Sprawdź poniżej naszą cenę podstawowej wersji gry.