Jeśli interesujesz się World of Warcraft, prawdopodobnie wiesz, że ta seria gier ma swój własny film. Pisaliśmy już o tym na naszym zestawienie najlepszych filmów z gier wideo. Jednak daleko mu do pierwszego filmu o tematyce Warcraft. Nawet nie blisko. Przed Warcraft 2016 było co najmniej kilka obrazów stworzonych przez fanów – najbardziej godne uwagi to Tales of the Past (3-częściowa seria) i War of the Ancients: The Well of Eternity.

Opowieści z przeszłości

Tales of the Past narodziło się jako film promocyjny gildii w 2005 roku. Eden Aurorae, gildia mająca siedzibę na serwerze Dunemaul (UE), postanowiła nakręcić fajny 15-minutowy film promocyjny z osobnym scenariuszem pasującym do historii gry. Wideo odniosło ogromny sukces w tamtych czasach i spotkało się z bardzo pozytywnymi opiniami fanów World of Warcraft na całym świecie.

Twórca wideo, Martin Falch, dostrzegł w tym szansę i postanowił zrobić z tego pełnoprawną trylogię. W 2006 roku wydał drugą część filmu, trwającą łącznie 41 minut, co było wówczas największym wideo machinima World of Warcraft. Zawierał dialogi głosowe, scenariusze bitewne i wiele innych. Zajęło to również ponad 6 miesięcy, a ponad 1000 różnych graczy World of Warcraft grało w scenach bitewnych.

Ale to nie był koniec i 8 miesięcy po premierze drugiej części ukazało się Tales of the Past III. Według twórcy miał on ponad 75 stron scenariusza, w którym znalazło się wiele znanych postaci lore (Arthas, Mograine, The Ashbringer), a także postacie z pierwszych dwóch części Tales of the Past. Oh! A to trwa półtorej godziny…

ZASTRZEŻENIE! Trylogia Tales of the Past zawiera wiele sprzeczności z fabułą gry, potraktuj ją jako osobną opowieść, a czeka Cię radosna przejażdżka w stylu World of Warcraft.

Wojna starożytnych: Studnia Wieczności

Kolejnym filmem stworzonym przez fanów, który chcielibyśmy polecić, jest War of the Ancients: The Well of Eternity. Prawdopodobnie słyszałeś już tę nazwę, ponieważ oryginalnym źródłem fanowskiego filmu była książka napisana przez Richarda A. Knaaka w 2004 roku. Jest to pierwsza część trylogii książkowej Wojna Starożytnych, która opowiada o wydarzeniach dzieje się 10 000 lat przed pierwszą grą Warcraft.

Naturalnie, fanowski film ściśle śledzi wydarzenia przedstawione w pierwszej książce, a według twórcy filmu Norberta Szilagyi, ukończenie tego utworu zajęło ponad 4 lata. Ma wszystko – epicką ścieżkę dźwiękową (zapożyczoną z wielu świetnych filmów z przeszłości), udźwiękowione dialogi i epickie sceny batalistyczne. Co najważniejsze, jest to dokładny fragment najwcześniejszej historii gry, który następnie ustawia scenę dla całej serii Warcraft.

Jednak zanim go obejrzysz, pamiętaj, że Wojna Starożytnych to trylogia, a film stworzony przez fanów opowiada tylko o pierwszym rozdziale. Twórca filmu niedawno zrezygnował z tworzenia kontynuacji, ponieważ zajęło to ogromną ilość czasu. Jeśli jednak masz kilka wolnych godzin – zdecydowanie warto poświęcić ten czas.

I to jest to! Wiemy jednak, że istnieje wiele innych świetnych, ale mniej znanych filmów stworzonych przez fanów. Będziemy wdzięczni, jeśli podzielisz się swoimi ulubionymi w sekcji komentarzy poniżej.