Brazylia jest jednym z największych krajów, jeśli chodzi o Counter Strike. Jest to miejsce pochodzenia wielu drużyn CS:GO i poszczególnych gwiazd, więc nie powinno dziwić, że ESL wybrało stolicę na kolejny duży turniej Counter Strike: Global Offensive. ESL One Rio odbędzie się w Rio De Janeiro od 21 do 24 maja.

Rio De Janeiro będzie pierwszym południowoamerykańskim miastem, które będzie gospodarzem ważnego wydarzenia CS:GO i wystawi 24 drużyny do walki o pulę nagród o wartości 1 miliona dolarów. Bilety na to wydarzenie powinny trafić do sprzedaży już dziś.

Jak wspomnieliśmy powyżej, Brazylia słynie z e-sportu, ale minęło już trochę czasu, odkąd brazylijskiej drużynie udało się wygrać turniej główny CS:GO. Ostatni raz zdarzyło się to w 2016 roku, kiedy SK Gaming pokonało Team Liquid podczas ESL One Cologne. Jednak fani CS:GO z Brazylii nadal są pasjonatami tej gry.

Ulrich Schulze, starszy wiceprezes ds. produktów w ESL, tak powiedział o nadchodzącym ESL One Rio:

„Jesteśmy niezwykle podekscytowani i dumni, że możemy gościć kolejny Major w Brazylii. Naszym celem jest dostarczanie najbardziej pasjonującym fanom na całym świecie momentów związanych z czystym e-sportem i nagradzanie ich poprzez tworzenie wyjątkowych wrażeń na wszystkich poziomach.

Ponieważ drużyny z całego świata mają szansę zakwalifikować się i awansować do finału, spodziewamy się, że mecze będą niesamowite, a publiczność będzie najgłośniejsza, jaką kiedykolwiek widzieliśmy.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wydarzeniu lub śledzić wszystkie rundy kwalifikacyjne, wejdź na oficjalną stronę, aby dowiedzieć się więcej. Możesz to znaleźć tutaj.