ESL Katowice to jedno z najpopularniejszych wydarzeń e-sportowych na całym świecie, więc nie powinno dziwić, że rozwijająca się dyscyplina e-sportu Fortnite dołączy do imprezy w tym roku. W ubiegłym roku na imprezie gościł m.in PUBG turnieju, ale tym razem Fortnite zajmie jego miejsce dwoma oddzielnymi turniejami odbywającymi się podczas wydarzenia.

Pierwsza z nich odbędzie się w dniach 23-24 lutego i wezmą w niej udział najlepsi polscy gracze i influencerzy, którzy powalczą o pulę nagród w wysokości 100 000 dolarów. Drugi turniej, który odbędzie się tydzień po pierwszym, powita kolejną grupę pretendentów z całego świata, szczycąc się pulą nagród w wysokości 500 000 dolarów.

Oprócz e-sportu organizatorzy wydarzenia planują mieć na miejscu 200 stanowisk do gier Fortnite, zapraszając fanów Fortnite do wkroczenia do akcji i sprawdzenia swoich umiejętności z 50 000 dolarów na linii.

Podsumowując, Epic Games przez cały czas trwania wydarzenia rozdaje 650 000 dolarów. Dodanie innych tradycyjnych dyscyplin e-sportowych, takich jak Counter Strike: Global Offensive i DOTA 2 sprawia, że ESL Katowice jedno z najlepiej płatnych wydarzeń e-sportowych w Europie.