Beat Sabre można uznać za jedno z najbardziej udanych Gry VR kiedykolwiek wyprodukowano, sprzedając ponad 1 milion sztuk na całym świecie. Za jej powstanie odpowiada niezależne studio Beat Games, które w zaskakującym zbiegu okoliczności zostało przejęte przez Facebooka. Nowe ogłoszenie na blogu Oculus ujawniło, że Beat Games dołącza do Oculus Studios, aby tworzyć jeszcze bardziej wciągające wrażenia VR.

Wpis na blogu zapowiada, że ​​chociaż Beat Games stanie się częścią dużej rodziny Oculus Studios, to póki co będzie działać niezależnie. W poście czytamy:

„Dzisiaj ogłaszamy, że Beat Games dołącza do nas w naszym dążeniu do udostępnienia VR większej liczbie ludzi na całym świecie. Dołączą do Oculus Studios jako niezależne studio w Pradze, kontynuując tworzenie nowych sposobów doświadczania muzyki i gier VR. Co najważniejsze, to, co społeczność pokochała w Beat Saber, pozostanie nienaruszone. Beat Games będzie nadal dostarczać zawartość i aktualizacje Beat Sabre na wszystkie obecnie obsługiwane platformy, teraz z jeszcze większym wsparciem ze strony Facebooka”.

Na tę wiadomość możemy spojrzeć z kilku perspektyw. Minusem tego przejęcia jest oczywiście fakt, że jeszcze jeden niezależny deweloper jest pochłaniany przez większą firmę, co może wpłynąć na jej przyszłe projekty. Z drugiej strony Beat Games zachowuje niezależność w zakresie kreatywności, ale zyskuje o wiele więcej zasobów do pracy, co może zaowocować jeszcze bardziej wciągającymi wrażeniami VR, większą zawartością dla Beat Sabre, a nawet nowymi grami.

Dla tych, którzy już posiadają urządzenie VR i kupili już Beat Saber, ten nowy nabytek może być zniechęcający. Beat Games wcześniej ogłosiło kolejną aktualizację zawartości Beat Sabre, wprowadzającą zupełnie nowy tryb poziomów 360°, który miał zostać wydany w grudniu. Nie bój się! Nie wpłynie to na harmonogram publikacji, więc nowe poziomy i piosenki otrzymasz przed końcem roku.

Ciekawe, co ta utalentowana grupa będzie w stanie zrobić dalej, mając wsparcie finansowe Facebooka. Musimy po prostu poczekać i zobaczyć.