Gra Far Cry 6 firmy Ubisoft jest jak dotąd jedną z najbardziej oczekiwanych premier 2021 roku i wreszcie otrzymujemy świeże wieści, które obiecują wyjątkową rozgrywkę w Far Cry. Wraz z ujawnieniem i ujawnieniem wiadomości o Far Cry 6 nadszedł czas, aby ocenić wszystko, co wiemy o grze, w tym rozgrywkę, narrację i inne dobre rzeczy. Wstępna data premiery Far Cry 6 to luty 2021 r., jednak ze względu na trwającą pandemię COVID-19 gra została opóźniona. Jednak 28 maja, podczas dużego streamu, pojawiła się nowość Data premiery Far Cry 6 zaprezentowano i oczywiście soczystą rozgrywkę i zwiastun ujawniający postać.

Bohater Far Cry 6 ujawniony

Jak widać w zwiastunie, całe założenie Far Cry 6 na PC to Inspirowana Kubą rewolucja rozgrywająca się na fikcyjnej wyspie Yara. Teraz zacznijmy rozkładać to, co wiemy o nadchodzącej grze Far Cry i zacznijmy od ujawniony bohater: Dani Rojas. Wybór kobiecej bohaterki dość odbiega od tradycji Ubisoftu Seria Far Cryco jest mile widzianą zmianą.

Najlepsze jest jednak to, że gracz będzie mógł wybrać płeć Dani Rojas, aby zaspokoić potrzeby wszystkich graczy na widowni. Pochwalamy wybór. Wracając do partyzanta, wydaje się, że partyzant ma zaciekłą osobowość, idealnie pasującą do kogoś, kto pragnie obalić dyktaturę, która trzyma ich ojczyznę.

Różni się od poprzednich MC z serii Far Cry nie tylko ze względu na płeć, ale także motywację. Nie odczuwa natychmiastowego pragnienia zemsty, co w rzeczywistości motywuje ją do rozwoju od żołnierza w niewoli Antóna Castillo do partyzanta przeciwstawiającego się rządom tak znienawidzonego el Presidente. Zgadza się, wydaje się, że służyła w jego armii. Krótko mówiąc, możemy spodziewać się tutaj intrygującej historii. Oto główne fakty, które znamy o Dani Rojas:

 • Dani Rojas był kiedyś członkiem armii Castillo;
 • Rojas to pierwsza postać kobieca w serii Far Cry;
 • Dołącza do ruchu oporu zwanego Libertad przez pewną niechęć, pozostawiając miejsce na interesujący fragment narracji Far Cry 6;
 • Jest ucieleśnieniem tego, co można by nazwać badassem.

Dodatkowo, dzięki jej zimnej reakcji na nieprzewidziane okoliczności i całemu szaleństwu wciśniętemu w zaledwie kilka minut zwiastuna, możemy być pewni, że Dani ma niezłą osobowość i wydaje się być obiecującą bohaterką Far Cry 6.

Czy gra Far Cry 6 jest polityczna?

W tej chwili najgorętszym pytaniem dotyczącym nadchodzącej premiery Far Cry 6 jest to, czy gra jest deklaracją polityczną. Odpowiedź brzmi tak. Navid Khavari, dyrektor narracji w Ubisoft udostępnił oświadczenie że podsumowuje spekulacje – historia przedstawiona w Far Cry 6 ma charakter polityczny. Stwierdza:

„Opowieść o współczesnej rewolucji musi być. W Far Cry 6 toczą się twarde, istotne dyskusje na temat warunków, które prowadzą do powstania faszyzmu w kraju, kosztów imperializmu, pracy przymusowej, potrzeby wolnych i uczciwych wyborów, praw LGBTQ+ i nie tylko w kontekście Yara, fikcyjnej wyspy na Karaibach”.

Dodaje to dodatkowe warstwy do i tak już wielowymiarowej narracji w grze Far Cry 6, prawdopodobnie uzupełniając wydanie w całej serii. Pozorny konflikt między rządem Yara a opozycyjna grupa Libertard pociąga za sobą wiele kwestii, które wydają się być analogiczne do wydarzeń na Kubie. Oczywiście nie jest łatwym zadaniem zajmowanie się kwestiami politycznymi w grach bez sprawiania wrażenia zbyt komercyjnego w przedstawianiu tych kwestii, ale pamiętajmy, że Ubisoft to firma, która zna się na swojej grze.

Kilka szczegółów na temat rozgrywki w Far Cry 6

Zwiastun Ubisoftu ujawnia głównego bohatera i zapewnia wgląd w rozgrywkę w Far Cry 6 na PC i konsole. Mistrz partyzancki o imieniu Juan Cortez natychmiast wprowadza 4 zasady, które czynią z partyzanta dobrego partyzanta, więc cytujemy:

 • Zasada nr 1: dobry partyzant to ukryty partyzant
 • Zasada nr 2: dobry partyzant opanowuje swoje środowisko
 • Zasada nr 3: popieprzone sytuacje wymagają popieprzonych rozwiązań
 • Zasada nr 4: dobry partyzant zawsze zabiera ze sobą przyjaciela, aby uzyskać moralne wsparcie

Chociaż zasady określają, co czyni zręcznego partyzanta, sugerują również, czego możemy się spodziewać pod względem mechaniki rozgrywki i wydaje się, że mamy do czynienia z bardzo wszechstronną grą Far Cry.

Z reguły, aby walczyć z armią tysiąca, gdy grupa oporu jest liczniejsza, trzeba być zaradnym. Gracze trafią na fikcyjną tropikalną karaibską wyspę Yara, ale jej bajeczne piękno jest niszczone przez trwającą wojnę domową. Teraz czeka cię szaleńcza, pełna adrenaliny walka, z elementami skradanki, FPS i walki wręczjak sugeruje zasada nr 1 i zasada nr 2.

Dlatego Far Cry 6 to gra z otwartym światem gdzie możesz wchodzić w interakcje z otoczeniem, będziesz mógł wykorzystywać otoczenie na swoją korzyść i używać materiałów w zasięgu wzroku, aby nawet tworzyć narzędzia i broń. Warto zwrócić uwagę na jeszcze jedną interesującą rzecz Kooperacja Far Cry 6 też powinna być czymś, ale jak zostanie zaimplementowana w grze, dopiero się okaże.

Czy w Far Cry 6 będzie można głaskać zwierzęta?

Zasada nr 4 podkreśla znaczenie posiadania czworonożnego (lub dwunożnego, nie wiemy, dobrze?) towarzysza dla podniesienia na duchu, gdy walka o przyszłość ojczyzny staje się zbyt nużąca. W zwiastunie ujawniającym postać, spotykamy uroczego kiełbasianego psa Chorizo, który natychmiast stał się gwiazdą gry Far Cry 6. Szczeniak jest wybuchającym kłębkiem emocji, a jego niewielka kontuzja nie przeszkadza mu w byciu najlepszym chłopcem. Czy będziesz mógł go pogłaskać? O tak.

Chorizo ​​z Far Cry 6 nie jest jednak jedynym przyjaznym zwierzęciem w grze. Możesz także polegać na krokodylu o imieniu Guapo aby pomóc ci w dążeniu do obalenia tyrańskiej dyktatury Antóna Castillo. Po gwizdku krokodyl rzuca się na wroga bez odwetu, więc jeśli Guapo jest po twojej stronie, jest za tobą. Więc tak, prawdopodobnie będziesz mógł też pogłaskać krokodyla, a jeśli to nie jest pieczętowanie transakcji, nie wiemy, co to jest.

Jaka jest data premiery Far Cry 6?

Jeśli chcesz wiedzieć, kiedy będziesz mógł obalić jedną z najbardziej wyczekiwanych Złoczyńcy z Far Cry Antona Castillo gra, marka 7 października 2021 jako data premiery Far Cry 6 i upewnij się, że nic innego nie zaplanujesz na ten dzień. Planowane jest wydanie Far Cry 6 na szanowane systemy do gier:

 • Far Cry 6 na komputer
 • Far Cry 6 PS4
 • Far Cry 6 Xbox One
 • Far Cry 6 PS5
 • Far Cry 6 Xbox Series X | S
 • Far Cry 6 Google Stadia

Dopóki gra nie zostanie w końcu wydana, nie zapomnij o kinowym zwiastunie, który przygotował zespół Ubisoft. Wygląda na to, że gra Far Cry 6 nie jest zwykłą iteracją serii, która ma na celu utrzymanie serii Far Cry. Nie, wygląda na to, że Ubisoft stara się zapewnić wyjątkowe wrażenia z gry i odcisnąć swoje piętno wielowarstwową narracją o rewolucji, która dotyczy problemów współczesnego świata.

Czy jesteś gotowy, aby zanurzyć się w kolejnej wspaniałej przygodzie Far Cry? Jeśli tak, zamów Far Cry 6 w przedsprzedaży, aby cieszyć się grą już pierwszego dnia jej premiery. Chorizo ​​i Guapo będą czekać!