Po zakończeniu Euro 2020 firma Electronic Arts ogłosiła nadchodzące wydanie gry FIFA 22. Wiadomość nie nadeszła jednak bez niespodzianek. Najwyraźniej, Gracze na PC zostaną odmówieni dostępu do ulepszeń nowej generacji w obawie przed wykluczeniem większości graczy na PC, którzy nie mają komputerów o wystarczająco zaawansowanych specyfikacjach uruchomić grę nowej generacji.

EA po raz pierwszy wprowadzi serię na konsole nowej generacji PlayStation 5 i Xbox Series X/S. Mocno sprzedawana na technologii HyperMotion, postępie nowej generacji, FIFA 22 wydaje się być obiecującą nową iteracją klasycznej serii dla entuzjastów sportu.

Decyzja EA wynika z faktu, że PC nie jest największym rynkiem w branży gier, dlatego większy priorytet mają gracze konsolowi. Firma zajmująca się grami twierdzi, że decyzja o braku ulepszeń następnej generacji w grze FIFA 22 została podjęta z myślą, że gracze na PC o niższych specyfikacjach mogą cieszyć się wydaniem niezależnie od tego. Czy to uczciwe podejście do sytuacji? Sporny.

Tymczasem zupełnie nowa technologia HyperMotion, która zapewnia realistyczne oświetlenie i animacje zapewnią graczom konsol nowej generacji prawdopodobnie najlepsze wrażenia z gry FIFA, przynajmniej pod względem grafiki i ruchu graczy na boisku. Datę premiery gry FIFA 22 wyznaczono na 1 października 2021 r., miejmy nadzieję, że pandemia nie przeszkodzi w jej realizacji i nie spowoduje opóźnienia. Planowane jest wydanie gry na Steam, Google Stadia, Origin, PlayStation 5, Xbox Series X/S, PS4, Xbox One i Nintendo Switch.

Jeśli chcesz przygotować się na nowy sezon FIFA, koniecznie zajrzyj do naszego Gry FIFA i zbieranie punktów zawiera mnóstwo lukratywnych ofert, w tym najnowszą grę FIFA 22.