Film Borderlands nie jest nowym pomysłem, ale przez dłuższy czas był zawieszony. Pierwotny pomysł na film został ogłoszony prawie 5 lat temu przez Lionsgate, ale nigdy nie został zrealizowany. Jednak ponowne uruchomienie projektu jest w zasięgu ręki, ponieważ Gearbox w końcu przerwał ciszę i przekazał im kilka szczegółów na temat filmu.

Randy Pitchford, prezes Gearbox i jeden z producentów m.in Kresy movie udostępnił animację powitał Eli Rotha, który dołączył do projektu jako reżyser.

Jeśli ta nazwa brzmi znajomo, możesz być fanem horrorów. W przeszłości Eli Roth wyreżyserował Cabin Fever, Hostel (2 części) i kilka innych słynnych przerażających filmów. Czy to oznacza, że ​​film Borderlands może być straszny? Być może. Szczerze mówiąc, po prostu nie wiemy.

W oficjalnym oświadczeniu Eli Roth powiedział:

„Jestem bardzo podekscytowany możliwością zanurzenia się w świat Borderlands i nie mógłbym tego zrobić z lepszym scenariuszem, zespołem produkcyjnym i studiem. Mam długą, pełną sukcesów historię związaną z Lionsgate — czuję, że razem dorastaliśmy i że wszystko w mojej karierze reżyserskiej doprowadziło do projektu o takiej skali i ambicjach. Z niecierpliwością czekam na możliwość wniesienia własnej energii, pomysłów i wizji do dzikiego, zabawnego i nieskończenie kreatywnego świata gry. Randy Pitchford i wszyscy w Gearbox niesamowicie wspierali moje pomysły — to naprawdę wygląda jak idealna burza twórców, którzy się spotykają. Zamierzamy stworzyć nowy klasyk, który pokochają fani gry, ale także taki, który znajdzie nowych odbiorców na całym świecie”.

Warto też wiedzieć, że reżyser nie jest jedyną znaną osobą związaną z projektem. Film Borderlands będzie oparty na scenariuszu napisanym przez Craiga Mazina – autora scenariuszy do miniserialu The Hangover Part II i Czarnobyl.

Mamy nadzieję, że w nadchodzących miesiącach dowiemy się więcej o odnowionej produkcji filmu Borderlands. Miej oko na więcej aktualizacji!