W naszych filmach inspirowanych grami wideo lista, wprowadziliśmy wiele filmów, które zasługują na Twoją uwagę, czyli jeśli szukasz czegoś do oglądania, a nie grania. Na tej liście wspomnieliśmy o nowym filmie Tomb Raider, który miał swoją premierę w 2018 roku. Nowe informacje wskazują, że być może doczekamy się kontynuacji.

Niezależnie od tego, co myślałeś o pierwszym filmie, Tomb Raider 2 wydaje się nieunikniony, zgodnie z raportem Ostateczny termin. Produkcja Tomb Raider 2 zatrudniła już Amy Jump do napisania scenariusza kontynuacji, co jest dobrą wiadomością, jeśli znasz jej poprzednie prace. Amy Jump była autorką Free Fire, Kill List, High-Rise, A Field in England i Sightseers.

Raport stwierdza również, że Alicia Vikander spodobała się temu, co przeczytała w nowym scenariuszu i powróci do swojej roli jako Lara Croft. Co więcej, GK Films powróciło jako firma produkcyjna po udanym występie z Bohemian Rhapsody.

Tomb Raider serie gier wideo są prawdopodobnie jednymi z nielicznych najpopularniejszych, jeśli chodzi o duży ekran. W 2000 roku ukazały się trzy wysokobudżetowe filmy z Angeliną Jolie. W 2018 roku seria została ponownie uruchomiona wraz z nową trylogią gier i chociaż sam film został zmiażdżony za swoje niedociągnięcia, nadal zarobił ponad 270 milionów dolarów na całym świecie.