Nie daj się zmylić. Final Fantasy XV nigdy nie miało być grą MMORPG. Final Fantasy XIV było… Jednak firma Square Enix zdecydowała, że ​​jej najnowsza gra z serii, która została wydana na PC i konsole w 2016 roku, zasługuje na ponowne przyjrzenie się. I tak studio ogłosiło zupełnie nową mobilną grę osadzoną w znajomym świecie, która zostanie wydana gdzieś w 2020 roku.

Final Fantasy XV Mobile (tytuł gry nie jest jeszcze przesądzony) ma zostać przekonwertowane na mobilną grę MMO, której akcja osadzona zostanie w alternatywnej względem głównej gry osi czasu. Według doniesień, mobilna wersja Final Fantasy XV rozpocznie się zaraz po tym, jak Noctis wyruszy w swoją przygodę i pozwoli graczom odkrywać zupełnie nowe lokacje.

Jednak wiadomości nadal nie szczegółowo opisują, w jaki sposób aspekt MMORPG zostanie wykorzystany w grze. Wiemy, że Final Fantasy XV Mobile będzie wykorzystywać silnik Unreal Engine i jest obecnie opracowywane przez JSC Games i GAEA Mobile. Square Enix wyda tytuł. Dodajmy też, że Final Fantasy XV Mobile najpierw ukaże się w Chinach, a później zadebiutuje na innych rynkach gier. Square Enix powiedział, że udostępni więcej wiadomości na ten temat w pierwszej połowie 2020 roku, w tym zupełnie nowy zwiastun…

A kiedy czekamy na więcej wiadomości, zalecamy zachowanie spokoju i powrót do głównej gry. Kto wie, może znajdziesz więcej wskazówek na temat nowej gry MMORPG.