Od naszego czasu z Fortnite dowiedzieliśmy się, że naprawdę jesteśmy do bani w tej grze. Skok ze spadochronem z autobusu na ląd tylko po to, by zostać zabitym przez jakiegoś 10-latka w ciągu kilku minut, nie był naszą ulubioną filiżanką herbaty. Jednak nowa aktualizacja gry może to naprawić i sprawić, że Fortnite będzie bardziej dostępny dla nowicjuszy. Epic Games ogłosiło, że firma wprowadza zmiany w dobieraniu graczy i dodaje przeciwników kontrolowanych przez sztuczną inteligencję, do których możesz strzelać.

Wpis na stronie Fortnite brzmi:

„Od czasu premiery Battle Royale strategia dobierania graczy w naszych podstawowych trybach pozostała w większości niezmieniona. Jednak w ciągu ostatnich dwóch lat zakres umiejętności graczy znacznie się zwiększył. Na Arenie używamy dobierania graczy opartego na Hype, aby zapewnić równe dopasowanie graczy na różnych platformach.

W aktualizacji 10.40 wprowadzamy ulepszoną logikę dobierania graczy do podstawowych trybów Battle Royale, aby zapewnić bardziej sprawiedliwe mecze. Co to znaczy? Będziesz bardziej skłonny do dopasowywania się do graczy o podobnych umiejętnościach, a gdy będziesz lepszy, tak samo powinni robić twoi przeciwnicy. Będziemy powoli wdrażać to we wszystkich regionach w podstawowych trybach Battle Royale, testując i monitorując jego działanie”.

Jednak to nie wszystko. Epic Games zakończyło post komunikatem heads-up o dodaniu botów do gry. Według firmy boty będą zachowywać się podobnie do zwykłych graczy i pomogą zapewnić lepszą ścieżkę rozwoju umiejętności graczy. Jednak boty będą działać w połączeniu z nowym systemem dobierania graczy, więc wraz ze wzrostem twoich umiejętności będziesz musiał stawić czoła mniejszej liczbie botów.

Oczywiście boty nie będą obecne w dobieraniu graczy w trybie Turniejowym, więc pro-chętni nadal będą mogli cieszyć się starym, dobrym noobem. Jednak dla zwykłych graczy jest to miły dodatek do gry, jeśli chcą się w niej poprawić, zanim spróbują walczyć z prawdziwymi graczami.