Wygląda na to, że fani Fortnite będą musieli grać w sezonie 2 przez dłuższy czas. Wczoraj Epic Games ogłosiło, że sezon 3 rozdziału 2 Fortnite został ponownie opóźniony i nie rozpocznie się dzisiaj, jak wspomniano wcześniej. Zamiast tego firma zdecydowała się przesunąć to do 17 czerwca.

Zgodnie z oczekiwaniami, w oświadczenie o opóźnieniu Epic Games opowiedziało trochę o ostatnich wydarzeniach w USA i niesprawiedliwościach w społeczeństwie. Oto pełna wiadomość:

„Hej, społeczność Fortnite,

Ostatnie wydarzenia mocno przypominają o trwającej niesprawiedliwości w społeczeństwie, od zaprzeczania podstawowym prawom człowieka po wpływ rasizmu, zarówno jawnego, jak i subtelnego, na ludzi kolorowych. Jesteśmy w pełni świadomi bólu, jakiego doświadczają nasi przyjaciele, rodziny, członkowie zespołu, gracze i społeczności.

Wierzymy w równość i sprawiedliwość, różnorodność i integrację oraz że te podstawy są ponad polityką.

Zespół chce posunąć naprzód Fortnite, ale musimy zrównoważyć rozpoczęcie sezonu 3 z czasem, aby zespół mógł skupić się na sobie, swoich rodzinach i społecznościach.

Wydarzenie na żywo The Device zostanie przesunięte na poniedziałek 15 czerwca, a premiera sezonu 3 przesunięta na środę 17 czerwca. Wiemy, że to opóźnienie następuje po kolejnym i doceniamy waszą cierpliwość i zrozumienie w tych trudnych czasach.

– Epickie gry”

Szczerze mówiąc, nie możemy być wściekli, że sezon 2 jest tak długi. W całej sprawiedliwości, Fortnite Rozdział 2 Sezon 2 miał niesamowitą ilość treści, w tym różne aktualizacje w grze, wydarzenia w grze (koncerty, zwiastuny filmowe) i całkowicie nową mapę Party Royale. Nie wiemy jak wy, ale my możemy z tym żyć jeszcze 2 tygodnie…