Fortnite nigdy nie był tak popularny jak teraz! Wczoraj firma Epic Games udostępniła interesującą informację, która szczegółowo opisuje liczbę graczy w kwietniu. Z danych wynika, że ​​w grę gra ponad 350 milionów graczy, którzy w samym kwietniu spędzili łącznie ponad 3,2 miliarda godzin.

Jeśli szukacie powodów, dla których poprzedni miesiąc był tak udany dla Fortnite, nie musicie szukać daleko. Jednym z głównych powodów jest oczywiście kwarantanna. Nie możemy jednak odmówić geniuszu wydarzeniom w grze. Najnowszy – koncert Travisa Scotta – ustanowił nowy rekord liczby jednoczesnych graczy, gromadząc ponad 12,3 miliona graczy jednocześnie grających w tę grę.

A liczby te mogą być jeszcze większe w maju, ponieważ Epic Games przygotowuje się do nowego zestawu wydarzeń w duchu „Party Royale”. Dziś i jutro gracze Fornite będą mogli wziąć udział w koncercie Deadmau5, Steve’a Aokiego i Dillona Francisa.

Wreszcie, tuż za rogiem jest nowy sezon Fortnite Rozdział 2. Jeśli nie wydarzy się nic nieoczekiwanego, sezon 3 rozdziału 2 Fortnite powinien rozpocząć się 4 czerwca.