Cóż… Nie możemy powiedzieć, że się tego nie spodziewaliśmy. Wczoraj firma Playground Games ogłosiła nową, bezpłatną aktualizację do docenionego przez krytyków symulatora wyścigów Forza Horizon 4. Aktualizacja wprowadza nowy tryb battle royale do gry o nazwie The Eliminator, który trafi dziś na komputery PC i konsolę Xbox One.

Eliminator jest dość prosty. Ty i 71 innych graczy rozpoczniecie grę w losowych miejscach na mapie. Każdy gracz zaczyna w Mini Cooperze z 1965 roku, samochodzie poziomu 1, który można całkowicie ulepszyć lub zmienić, lokalizując punkty zrzutu samochodu lub wygrywając bezpośrednie wyścigi z innym graczem. Możesz zainicjować ten bezpośredni wyścig, jadąc w pobliżu innych graczy, a jeśli wygrasz, przeciwnik zostanie usunięty z gry, podczas gdy ty zatrzymasz jego samochód i jego ulepszenia.

W miarę upływu czasu i eliminowania większej liczby kierowców obszar gry kurczy się, zapewniając, że zawsze znajdziesz kogoś, z kim możesz się ścigać. Tryb kończy się finałowym wyścigiem dla 10 graczy, w którym zwycięzca bierze wszystko. Możesz zobaczyć tryb Eliminator w akcji na poniższym filmie:

Warto wspomnieć, że Eliminator nie będzie jedyną rzeczą dodaną w tej bezpłatnej aktualizacji. Według Playground Games nowemu trybowi gry towarzyszyć będzie nowa, krótka kampania i niesamowite nagrody, w tym nowe ubrania dla kierowców, nowe samochody i tak dalej.