Jeśli zawsze chciałeś zacząć tworzyć własne gry, Nintendo ma nowy projekt, który może Cię zainteresować. Wczoraj firma ogłosiła nową grę o nazwie Game Builder Garage, która pozwoli graczom łatwo tworzyć własne gry.

Zgodnie z zapowiedzią Game Builder Garage zostanie wydany na Nintendo Switch 11 czerwca i skupi się na nauczeniu swoich graczy podstaw programowania gier wizualnych. W ogłoszeniu stwierdza się, że gracze Game Builder Garage będą mogli tworzyć własne gry, wchodząc w interakcje z uroczymi stworzeniami zwanymi Nodons, aby łatwo budować swoje gry i, według Nintendo, „nie jest wymagane żadne wcześniejsze doświadczenie”.

Brzmi interesująco? Oto zwiastun zapowiadający, który pokazuje, jak działa Game Builder Garage:

A oto oficjalny opis Game Builder Garage od Nintendo:

„Nodon to stworzenia o wielkich osobowościach, które pomagają tworzyć gry od podstaw. W Game Builder Garage są dziesiątki Nodonów, z których każdy ma unikalną funkcję. Możesz nauczyć się tworzyć gry, łącząc je na różne sposoby. Na przykład możesz stworzyć i przenieść ludzką postać za pomocą drążka analogowego, po prostu łącząc Stick Nodon z Person Nodon! W ten sposób nauczysz się podstaw programowania gier w zabawny i intuicyjny sposób. Będziesz także mógł tworzyć wiele różnych typów gier wideo – od platformówek przewijanych z boku, przez wyścigi kartingowe, po kosmiczne miotacze!

Gra będzie oferować kilka różnych trybów gry przeznaczonych dla różnych poziomów umiejętności. Nowicjusze w dziedzinie tworzenia gier będą mogli rozpocząć tworzenie swojej gry w trybie lekcji, podczas gdy ci, którzy są bardziej zaznajomieni z koncepcją programowania wizualnego, mogą wskoczyć od razu do trybu programowania swobodnego i cieszyć się ogromną różnorodnością interesujących narzędzi, aby uczynić swoją grę wyjątkową .

Podobnie jak w przypadku wszystkich gier Nintendo promujących kreatywność, Game Builder Garage pozwoli graczom dzielić się swoimi dziełami z całym światem. Będziesz mógł przesyłać swoje gry lub pobierać i grać w kreacje innych graczy. Pomyśl o Super Mario Maker, ale Mario milczy…

Gra powinna kosztować około 30 dolców i zostanie wydana wyłącznie na Nintendo Switch. Gotowy do napinania kreatywnych muskułów?