To nie jest wiertło! The Coalition, studio stojące za grą Gears 5, ogłosiło wczoraj, że wprowadzi do swojej gry sześć nowych grywalnych postaci. Zgodnie z oficjalnym ogłoszeniem Gears 5 wprowadzi 4 nowe postacie z uniwersum Gears of War i zaprezentuje 2 dodatkowych gości w ramach promocji Terminator Dark Fate.

Lista postaci fabularnych Gears of War zawiera nazwiska znane fanom serii. Zawiera sprzęt COG, DeeBee, Warden i generała RAAM. Promocja Terminator Dark Fate obejmuje Grace i Terminator Model Rev-9. Wszystkie te nowe dodatki można kupić w sklepie w grze lub zdobyć w trakcie rozgrywki.

Według The Coalition, każdy z tych sześciu nowych dodatków wnosi do gry unikalny styl gry. Podczas gdy wszystkie postacie będą miały własne unikalne zdolności dostępne w trybie zręcznościowym, niektóre mogą mieć dodatkowe asy w rękawie w trybach gry Horda i Ucieczka.

„Niezależnie od tego, czy twój styl preferuje agresję RAAM, taktyczną przewagę DeeBee, czy też wybuchowy zestaw umiejętności Grace, każda nowa postać oferuje inny sposób napinania muskułów rywalizacji”.

Oprócz tych postaci twórcy Gear 5 drażnili się również, że wkrótce pojawi się nowa aktualizacja gry. W ciągu kilku nadchodzących tygodni gracze mogą spodziewać się nowych Uli Ucieczki, nowych sezonowych wydarzeń dla wielu graczy i nowych nagród za personalizację każdego trybu dla wielu graczy.

Więcej o tym wszystkim można przeczytać w oficjalny wpis na blogu przez Xboxa.