To smutny dzień dla Blizzarda, ponieważ jeden z wielu talentów firmy zdecydował się opuścić statek. Overwatch główny scenarzysta Michael Chu udał się na Twitterze, aby oficjalnie ogłosić, że opuszcza Blizzarda w poszukiwaniu nowych przygód.

Dla tych, którzy nie wiedzą, Michael Chu był w firmie przez prawie 20 lat i pracował dalej Świat Warcrafta oraz Diablo III zanim poświęcił się Overwatch. Michael Chu stał się dobrze znaną postacią po premierze Overwatch i służył jako główny scenarzysta gry, tworząc historię i historie postaci, które poznaliśmy i pokochaliśmy.

W swoim osobistym liście do społeczności Michael Chu powiedział również, że rozwój Overwatch stał się jego doświadczeniem zmieniającym życie.

„Zawsze czułem, że gry i opowiadane przez nie historie mają wyjątkową zdolność zbliżania ludzi, a empatia, którą odczuwa się, wchodząc w czyjeś buty, nawet wirtualnie, może wypełnić lukę między kilometrami, kulturami i narodami. Overwatch i jego niezmiennie hojna i inspirująca społeczność tylko wzmocniły to przekonanie. Słyszałem historie o ludziach, którzy uczyli się nowego języka po wysłuchaniu wersu dialogu, o ludziach, którzy czuli się zainspirowani do wybrania się na wycieczkę do nowego miejsca po „odwiedzeniu” go w grze, a także o ludziach, którzy spotykali się z członkami drużyny ponad językami i granicami, aby podjąć przyczynę uczynienia naszego świata lepszym miejscem. Ale przede wszystkim: raz po raz ludzi wczuwających się w historię o kimś, kto nie jest taki sam jak oni”.

Moment odejścia z Blizzarda jest jednak dziwny. Obecnie firma opracowuje Overwatch 2, który zawiera kampanię fabularną oprócz zwykłego trybu dla wielu graczy, a utrata głównego scenarzysty musi boleć. W każdym razie życzymy Michaelowi wszystkiego najlepszego i nie możemy się doczekać, aby zobaczyć, gdzie ten utalentowany facet skończy w swoim kolejnym przedsięwzięciu.