Z mnóstwem graczy walczących o tytuł najlepszego w wielu kategoriach WoW Classic, w szczególności jeden tytuł został już zdobyty! Co ciekawe, stosunkowo nieznany gracz WoW osiągnął to jako pierwszy. Jokerd stworzył postać Maga Gnomów i przez trzy kolejne dni niszczył wszystko, co znalazło się w zasięgu jego wzroku! Chociaż brzmi to dość szalenie, jeszcze fajniejsze jest to, że udało mu się przespać ponad 6 godzin na dobę!

Warto również zauważyć, że jedna z najpopularniejszych gildii w WoW-ie, Method, również walczyła o tytuł pierwszej, która osiągnęła szczyt – ich starania również były szeroko nagłaśniane przez cały miniony tydzień. Jednak gnom porwał go pierwszy. Jokerd nie tylko osiągnął 60. poziom w uczciwy i uczciwy sposób, ale także transmitował całą podróż na Twitchu – z ponad 360 000 widzów na streamie podczas ostatnich chwil szlifowania poziomów.

Po przekroczeniu limitu i zdobyciu tytułu, który na zawsze zapisał się w księgach historii WoW Classic, Jokerd teleportował się z powrotem do miasta Stormwind. Co zaskakujące (lub mniej, ponieważ jest to klasyk WoW), znaczna liczba graczy zebrała się, aby powitać gracza i poznać go z pierwszej ręki. Utworzono żywą linię, aby Jokerd mógł przez nią maszerować w sposób przypominający paradę. Jeśli takie zaangażowanie i zachowanie społeczności nie krzyczy od razu Klasycznego WoWa – prawdopodobnie nic nie będzie.

Jakkolwiek godny podziwu wyczyn może wydawać się większości, Jokerd również spotkał się z krytyką. Oskarżenia o taktykę znaną jako „nakładanie warstw” (nakładanie warstw pozwala graczowi pominąć czas potrzebny na odrodzenie się mobów), przez niektórych uważane jest za niesprawiedliwy sposób grindowania. Jednak Jokerd szybko odpowiedział na takie oskarżenia i wyjaśnił, że używał tej techniki dopiero od poziomu 58 wzwyż – kiedy było już jasne, że będzie numerem 1 bez względu na wszystko.

Cała przygoda z grindowaniem pozostanie na zawsze Skurcz, a jeśli masz trochę wolnego czasu, jest to zdecydowanie wyczyn warty obejrzenia – przynajmniej osiągnięcie części poziomu 60. Wygląda na to, że Jokerd ma również dalsze plany. Już wykorzystuje stworzony impet, aby dostać się na Blizzcon, a znając Blizzarda, może to wkrótce stać się rzeczywistością! Życzymy powodzenia Magowi Gnomów, jak również wszystkim pozostałym Klasyczny zawodnik, który wkrótce powtórzy wynik Jokerda.