Nowa gra Avengers była głównym klejnotem konferencji prasowej Square Enix E3 2019 i wydaje się, że intencje studia są naprawdę wspaniałe. Niedawno szef studia, Scott Amos, udzielił wywiadu Gamesindustry.bizgdzie przedstawił kilka spostrzeżeń na temat wszystkich osób zaangażowanych w tworzenie nadchodzącego tytułu.

Tworzenie gry Avengers to nie żart, a jak przyznaje reżyser: „Z naszej strony to największa rzecz, jaką kiedykolwiek zrobiliśmy”. Projekt jest realizowany przez pięć studiów, które ściśle ze sobą współpracują, aby nic nie osiągnąć ale doskonałość. Crystal Dynamics, Crystal North West, Nixxes, Eidos Montreal i Square Enix Japan są w mieszance.

Wraz z tymi studiami wybrano najlepszych ekspertów w branży deweloperskiej dla każdej z podstawowych funkcji rozgrywki. Shaun Escayg został zatrudniony jako dyrektor kreatywny; być może znasz faceta z serii Uncharted i The Last of Us. Dave Filfield jest zaangażowany w grę wieloosobową; był także dyrektorem gier Halo i Call of Duty, a nawet Vince Napoli jest na liście – człowiek stojący za projektem walki God of War.

A to nie koniec nadchodzących wspaniałości. Właściciel franczyzy, Marvel, jest również ściśle zaangażowany w projekt! Jak mówi sam reżyser: „To nie są tylko współpracownicy, to partnerzy”. I to powinno poruszyć fanów. Każdy aspekt gry jest badany w ścisłej współpracy – zaangażowani są nawet pierwotni scenarzyści!

Jeśli chodzi o wiadomości o samej grze, dowiedzieliśmy się, że będzie ona dostępna zarówno jako doświadczenie offline, jak i jako przygoda w trybie kooperacji online. W zasięgu wzroku nie będzie skrzynek z łupami, a większość bohaterów i miejsc po premierze również będzie darmowa. Warto jednak zauważyć, że pomimo wcześniej wspomnianego, w grze pojawi się również jakaś forma mikrotransakcji.

Premiera gry Avengers we wrześniu 2020 r. W oczekiwaniu proponujemy sprawdzić niektóre z najlepszych dzieł studia stojących za nadchodzącą premierą.