Przez lata fani serii The Walking Dead mieli mnóstwo gier. Niektóre z nich były dobre, niektóre nie tak bardzo. Ale historia toczy się dalej… Nowa gra oparta na popularnej franczyzie zombie nazywa się The Walking Dead Onslaught i jest przeznaczona do wirtualnej rzeczywistości.

Chociaż zwiastun gry nie jest tak naprawdę odkrywczy, strona gry na Steamie oferuje kilka dodatkowych szczegółów na temat tytułu. The Walking Dead Onslaught pozwoli graczom wcielić się w znane twarze z The Walking Dead. Jest to bardzo pożądana funkcja dla tych, którzy zawsze chcieli zostać Rickiem Grimesem, Darylem Dixonem, Michonne lub innymi znanymi postaciami.

Dodatkowo gra wprowadzi mechanikę „trzewnej walki w ruchu rzeczywistym” oraz „progresywny system rozczłonkowania”, który na papierze brzmi bardzo fantazyjnie. Opis mówi:

– Okrzesywanie: kończyny chodzika są podatne na usuwanie w wielu stawach, w tym w ramionach, nogach i szyi

– Rzeźbienie: zastrzeżona „siatka gore” tworzy realistyczne rany w dowolnym miejscu na ciele piechura

– Nabijanie: wrogowie zostają przebici i reagują tam, gdzie zostali pchnięci

– Fizyka oparta na kontekście: różne reakcje zachodzą w zależności od kontekstu; precyzyjne przecinanie wrogów powoduje utykanie, opór podczas wyciągania broni i grapplingu (wymagająca technika w VR)

– Szwendaczy można również chwytać i unieruchamiać w celu wykonywania precyzyjnych ataków wręcz i strategicznej obrony

– Szwendaczy można również popychać i rzucać w innych szwendaczy.

Jeśli wszystkie wyżej wymienione funkcje będą działać zgodnie z założeniami, być może otrzymamy pierwszą porządną grę w wirtualnej rzeczywistości, która pozwoli nam robić wiele rzeczy, których wcześniej nie mogliśmy robić. Jeśli więc posiadasz urządzenie VR, koniecznie śledź rozwój tytułu. Powinien zostać wydany do końca 2019 roku.