Jeśli ostatnio oglądałeś wiadomości, wiesz, że Australię trapią obecnie największe pożary buszu w jej historii. Naturalnie, wszyscy ludzie na świecie zbierają się razem, aby przynieść ulgę dotkniętym chorobą. Na przykład gracze Call of Duty: Modern Warfare mogą przekazać darowiznę na rzecz sprawy, kupując nowy pakiet pomocy Outback.

Szczerze mówiąc, Outback Relief Pack nie jest niczym nowym w grze. Było tam przez cały miesiąc. Jednak społeczność skorzystała z okazji i poprosiła Infinity Ward i Activision o uczynienie tego nowego pakietu charytatywnym. Firmy zgodziły się, zmieniły nazwę pakietu, a nawet rozszerzyły jego zawartość, ogłaszając, że 100 procent wpływów netto Activision zostanie przeznaczone na pomoc w australijskich pożarach.

To bardzo miły gest ze strony firm, który daje graczom możliwość przekazania darowizny na cele charytatywne i otrzymania czegoś w zamian. Outback Relief Pack zawiera nową skórkę operatora, schemat legendarnego karabinu snajperskiego, talizman w kształcie misia koala i unikalny cios kończący, a także różne inne przedmioty kosmetyczne.

Według newsa nowy zakup w grze będzie dostępny co najmniej do końca miesiąca. Nowy zakup w grze kosztuje około 20 dolarów w walucie gry, więc możesz przekazać darowiznę na rzecz sprawy nawet bez wydawania dodatkowych środków. Gra o wpływ!

To świetny przykład i mamy nadzieję, że więcej gier będzie to kontynuacją. Społeczność graczy uruchomiła już liczne transmisje charytatywne w celu zebrania pieniędzy, więc więcej gier, w których można się włączyć, może zwiększyć świadomość i pieniądze.