Rozpoczęło się coroczne święto bożonarodzeniowe o nazwie Fortnite’s Winterfestival. Od teraz, przez ograniczony czas, gracze Fortnite mogą codziennie logować się do gry i odbierać prezenty, aż do końca wydarzenia, które zaplanowano na 7 stycznia.

Przy następnym logowaniu do Fortnite powinieneś zauważyć w lobby nową zakładkę płatka śniegu, która przeniesie Cię do Fortnite Chapter 2’s Winterfest Lodge. Tutaj możesz codziennie znaleźć nowy prezent, który będzie zawierał jakieś kosmetyki – będziesz je mieć za darmo.

Według Epic Games każdy prezent ma szansę na pozostawienie skórek, szybowców, kilofów, okładów, emotikonów i innych Rzeczy z Fortnite’a. Wszystko, co możesz zdobyć, jest przeznaczone wyłącznie na tegoroczne obchody i nie będzie dostępne dla nikogo po zakończeniu wydarzenia. Ponadto, jeśli chcesz dodatkowe prezenty, Winterfest Lodge będzie zawierał specjalne świąteczne skarpety, które będą zawierały nowe codzienne wyzwania. Jeśli uda ci się je ukończyć na czas, otrzymasz dodatkowe prezenty.

Na koniec powinniśmy wspomnieć, że aktualizacja wydarzenia wprowadza również kilka nowych funkcji do gry. Firma Epic Games wprowadziła zupełnie nowe laboratorium bitewne, które pozwoli ci dostosować zasady gry. W Battle Lab będziesz mógł stworzyć własną wyspę Battle Royale i ustalić zasady. Gracze będą mogli dostosować swoje pule łupów LTM, skonfigurować scenariusze walki lub stworzyć własny tryb gry, bawiąc się grawitacją, obrażeniami od upadku i tak dalej.

Jak zawsze, istnieje wiele poprawek błędów i ulepszeń jakości życia. Jeśli jesteście zainteresowani, koniecznie przeczytajcie informacje o łatce w oficjalny post.