Minęło trochę czasu, odkąd opublikowaliśmy kilka wiadomości na temat popularnej gry Battle Royale PlayerUnknown’s Battlegrounds. Teraz, gdy sezon 9 gry zbliża się do daty premiery, twórcy w końcu ujawnili kilka szczegółów na temat nadchodzących zmian.

Największą nowością sezonu 9 jest oczywiście nowa mapa. PUBG Corp ogłosił, że wraz z sezonem 9 PUBG otrzyma nowy plac zabaw o nazwie Paramo, który zabierze graczy na wyżyny Ameryki Południowej. Oficjalne informacje o łatce mówią, że mapa będzie miała rozmiar 3×3 km, co czyni ją najmniejszą mapą w grze. Pozwoli to również na mecze tylko dla 64 graczy.

Jednak mały rozmiar mapy nie jest cechą definiującą Paramo. Najwyraźniej Paramo będzie zawierać wiele punktów orientacyjnych i miast, do których gracze PUBG są przyzwyczajeni, ale jest pewien haczyk. PUBG Corp ogłosiło, że Paramo będzie mapą dynamiczną, co oznacza, że ​​miasta i punkty orientacyjne będą zmieniać swoje położenie wraz z każdą nową grą. Kolejną wartą uwagi rzeczą jest znajdujący się w pobliżu aktywny wulkan. Gracze PUBG czasami zauważą, że wypluwa lawę, która przepływa przez mapę, odcinając niektóre obszary Paramo.

Oprócz nowej mapy, w PlayerUnknown’s Battlegrounds w sezonie 9 pojawi się wiele innych zmian. Twórcy w końcu wprowadzili kolejkę rankingową Solo, poprawili balans broni i dodali nową walutę do zakupów PUBG o nazwie G-Coin.

Jak zwykle wraz z rozpoczęciem nowego sezonu w grze pojawi się nowa Przepustka Survivor. Survivor Pass: Highlands naładuje Cię wyglądem potrzebnym do odkrywania tajemnic Paramo. W przeciwieństwie do poprzednich przepustek, Highlands będzie działać przez krótszy okres 2 miesięcy, ale jest też łatwiejsze do ukończenia, ponieważ do otrzymania wszystkich nagród potrzebny jest tylko poziom 50. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, możesz przeczytać pełne informacje o łatce tutaj.

PUBG Season 9 rozpocznie się 21 października na PC, podczas gdy gracze na Xbox One, PlayStation 4 i Google Stadia rozpoczną nowy sezon tydzień później, 29 października.