Jeśli jesteś zapalonym czytelnikiem naszego bloga, wiesz, że jesteśmy bardzo podekscytowani nadchodzącym rozszerzeniem do gry World of Warcraft o nazwie Shadowlands. Chociaż do premiery 27 października jest jeszcze trochę czasu, gracze mogą ukształtować kilka elementów według własnych upodobań. Na przykład, możesz teraz głosować na swój ulubiony projekt wierzchowca i otrzymać go za darmo, gdy tylko rozpocznie się Shadowlands.

Na stronie gry i na forum dostępna jest specjalna ankieta, w której społeczność może wybrać jedną z pięciu dostępnych opcji dla nowego projektu wierzchowca. Możesz głosować na Wędrującego Starożytnego (bardzo dobrze znaną jednostkę wszystkim fanom Warcraft 3), Soaring Spelltome (w zasadzie latającą książkę), Nerubian Swarmer (strasznie wyglądający pająk), Curious Caterpillar (dokładnie tak brzmi ) i Gooey Slimesaber (kot pokryty śluzem). Ankieta potrwa do 18 września, jeśli chcesz wziąć w niej udział – koniecznie kliknij ten link.

Ciekawostką w tym wszystkim jest to, że Blizzard nie pokazał żadnych zdjęć nowych wierzchowców, więc gracze wybierają projekt na podstawie samych opisów i nazw zastępczych. Deweloperzy mają nadzieję, że element zaskoczenia pozostanie nienaruszony i sprawi, że dzień nieświadomego gracza będzie o wiele lepszy.

Oto jak Blizzard opisuje każdego z wierzchowców:

Wędrujący starożytny – Nie wszyscy starożytni interesują się wojną lub wiedzą, niektórzy po prostu chcą podróżować po świecie! Wielki i zielony wierzchowiec, Wędrujący Starożytny zaprasza cię do wejścia na pokład i złapania jego gałęzi, gdy wyruszysz na ciężką wyprawę.

Szybujący Spelltome – W zapomnianych czeluściach dalarańskiej biblioteki znaleziono tę przerośniętą księgę, która szaleńczo trzepotała po pokoju. Otwórz strony tej przesiąkniętej tajemną księgą i wybierz się na magiczną przygodę.

Rój Nerubiański – Kiedy Hełm Dominacji roztrzaskał się, Nerubianie pod kontrolą Króla Lisza zostali uwolnieni. Niektórzy zostali schwytani przez Argent Crusade i przemienieni przez ich sojuszników w Hebanowym Ostrzu. Teraz ich pajęcze pazury są wykorzystywane jako wierzchowce, przemykające przez zamarzniętą tundrę Lodowej Korony w pogoni za szalejącymi nieumarłymi.

Ciekawa gąsienica – Pewnej nocy ciekawa gąsienica znalazła drogę do Heartland w Dolinie Czterech Wiatrów i obżerała się przerośniętymi warzywami. Pandareni z Halfhill obudzili się następnego ranka i zastali na wpół zjedzone plony, a wśród nich ogromną, drzemiącą gąsienicę. Zbyt duży, by stać się motylem, ten przyjacielski robak ma odpowiedni rozmiar, by trenować go jako wierzchowca.

Lepki Slimesaber – Ze śluzu Plaguefall wyłoniły się wszelkiego rodzaju galaretowate stworzenia, w tym ten lepki kotek. Oślizgły kot szablozębny, który ocieka szlamem, to rodzaj wierzchowca, dla którego będziesz chciał nosić rękawiczki.

Niezależnie od tego, co wybierze społeczność, Blizzard zobowiązał się wypuścić nowego wierzchowca w pierwszym kwartale 2021 roku. Każdy, kto ma aktywne konto Shadowlands, otrzyma go za darmo. Dla niektórych będzie to sposób na ukształtowanie World of Warcraft: Shadowlands według własnych upodobań, podczas gdy inni po prostu powiększą swoją kolekcję wierzchowców o nowy, fajny dodatek. W każdym razie jest to dobry sposób dla programistów na łączenie się z bazą graczy.