World of Warcraft: Classic słynie z wielu rzeczy — niezliczonych wydarzeń, historii i przygód. Jednak jedno z największych wydarzeń WoW Classic miało miejsce w postaci połączenia serwerów, aby otworzyć Wrota Ahn’Qiraj. Prawdopodobnie było to największe wydarzenie w grze w historii World of Warcraft, które wielu doświadczonych graczy ciepło wspomina. Minęło 15 lat, odkąd stało się to w oryginalnej grze, a teraz wydarzenie zaczyna się od nowa.

Wraz z ostatnim resetem serwerów Blizzard uruchomił długo oczekiwaną fazę 5 World of Warcraft: Classic, harmonogram udostępniania zawartości. Rozpoczyna się globalny Wysiłek Wojenny, w ramach którego gracze w każdym królestwie gry zbierają zasoby, aby „napędzać Wysiłek Wojenny przeciwko złowrogim siłom Ahn’Qiraj”. Każda frakcja będzie musiała zebrać określoną ilość różnych materiałów, takich jak tkaniny, zioła, metalowe pręty itd., aby rozpocząć oblężenie Ruin Ahn’Qiraj i Świątyni Ahn’Qiraj – dwa wielkie rajdy zakończone walka ze Starym Bogiem C’Thunem.

Po zakończeniu Wysiłku Wojennego nastąpi 5-dniowe okno, podczas którego „zasoby są transportowane do Silithus”. Według Blizzarda, ze względu na wymagania rajdu w łańcuchu zadań prowadzącym do „Bang A Gong!” Quest, najwcześniejszy dzwonek gongu może wystąpić w Silithus na wysoce zmotywowanych królestwach nastąpi nieco ponad tydzień później. Po uderzeniu gongu w królestwie, 10-godzinna wojna zaczyna rodzić różnych światowych bossów, wrogie najazdy i tak dalej. Po upływie 10 godzin „Uderz w gong!” już nigdy nie można go oddać, a dwa rajdy Ahn’Qiraj zostaną otwarte.

Jedną z rzeczy, która szczególnie wzbudziła zainteresowanie graczy w tym wydarzeniu World of Warcraft: Classic w tamtych czasach, był fakt, że z każdego królestwa może być tylko jeden gracz, który bije w gong. Ten gracz zdobędzie tytuł Lorda Skarabeusza, podczas gdy reszta będzie miała do czynienia z wierzchowcami epickiego łupu i złota.

Według Blizzarda, tym razem wokół wydarzenia otwierającego Ahn’Qiraj będą obowiązywać pewne ograniczenia, aby uniknąć exploitów i dać równe szanse każdemu graczowi. Oto, co powiedzieli na forach:

„W oryginalnym WoW Lord Skarabeusz nie był używany jako tytuł i tak będzie w przypadku WoW Classic. Możliwość zarządzania tytułami przez graczy pojawiła się po oryginalnym WoW.

Podczas wojny 10-godzinnej światowi bossowie pojawiają się nie tylko w Silithus. W Tanaris, Feralas, Tysiąca Igieł i Sawanny pojawią się Rezonujące Kryształy, które przywołują głównych wrogów. Warto o tym wiedzieć, ponieważ spodziewamy się problemu z przeludnieniem w Silithus na serwerach, gdy duże grupy graczy udają się do Silithus w tym samym czasie. Chociaż nie można wyeliminować negatywnych skutków przeludnienia, podejmujemy kilka kroków, aby złagodzić najgorsze skutki:

  • Dzięki graczom, którzy pomogli nam w testach na PST w czerwcu, możemy obsłużyć większą liczbę graczy w strefie niż wcześniej.
  • Testy te pomogły nam również określić maksymalną liczbę graczy, których można obsłużyć, zanim „trochę laggy” stanie się „niegrywalne”.
  • W przypadku osiągnięcia maksimum gracze zostaną automatycznie usunięci ze strefy.
  • Po pierwsze, gracze zostaną usunięci, jeśli mają mniej niż 60 poziom. Gracze Przymierza zostaną przeniesieni do Westfall, a gracze Hordy do The Barrens.
  • Przeniesieni gracze na poziomie 60 zostaną przeniesieni do Krateru Un’goro, Tanaris, Tysiąca Igieł lub Sawanny.
  • Jeśli Silithus ma maksymalną populację, gracz na poziomie 60 może wejść tylko wtedy, gdy inny gracz opuści Silithus.
  • Gracze posiadający Berło nigdy nie zostaną automatycznie usunięci z Silithus.
  • Maksymalne wartości stref i automatyczne korekty dotyczą poszczególnych warstw.

Istnieją ograniczenia dotyczące transferów postaci między serwerami, które mają na celu uniemożliwienie graczom z innego serwera przychodzenia do twojego serwera i zakłócania przebiegu wydarzeń. Zadanie „Uderz w gong!” nie mogą zostać ukończone przez postacie, które przeniosły się do królestwa w ciągu ostatnich 90 dni, jednak ci gracze mogą ukończyć „Skarby ponadczasowego”. Przed zakończeniem 10-godzinnej wojny na serwerze istnieją również inne ograniczenia dotyczące transferów postaci, które brały udział w ważnych wydarzeniach w innym miejscu. Na przykład, gracze nie mogą przenosić postaci, która ma fragmenty pancerza Silithusa w swoich torbach lub banku.

Początkowy Wysiłek Wojenny wymaga dostarczenia dużej ilości zapasów przez twoją frakcję w twoim królestwie. Jeśli nie zostanie to ukończone 30 dni po odblokowaniu zawartości, niewielkie ilości zaopatrzenia zaczną się automatycznie obracać, tak jak miało to miejsce w wersji 1.12 oryginalnego WoW. Bramy wciąż wymagają od kogoś „Uderz w Gong!”, ale to pomoże zagwarantować, że wszystkie królestwa będą miały szansę odblokować Ahn’Qiraj przed wydaniem Naxxramas.

Jesteśmy bardzo podekscytowani, mogąc śledzić rozwój wydarzeń na serwerach WoW Classic na całym świecie w ciągu najbliższych kilku tygodni. Do zobaczenia w Silithusie!

Więc myślisz, że możesz zostać Władcą Skarabeuszów? Odnów subskrypcję World of Warcraft Classic i dołącz do akcji!