Podczas gdy większość społeczności World of Warcraft wrzeszczy na temat nowego dodatku World of Warcraft: Shadowlands, wciąż jest grupa purystów, którzy czekają na ostateczne wyzwanie WoW Classic – największego i najtrudniejszego najazdu w dawnych czasach – Naxxramas.

Naxxramas zostanie dodane do gry wraz z 6. fazą WoW Classic, która rozpocznie się 1 grudnia. Jednak rajd nie będzie otwarty od samego początku. Blizzard niedawno poinformował graczy, że Naxxramas zostanie odblokowane 3 grudnia o godzinie 16:00 czasu centralnego. Dwa dni przed otwarciem rajdu gracze będą mieli szansę wziąć udział w klasycznym wydarzeniu Scourge Invasion, które pozwoli graczom na farmienie nekrotycznych run. Można ich później użyć do stworzenia Poświęconych kamieni do ostrzenia i Błogosławionych olejków do broni — najlepszych zaklęć broni, jakie można zdobyć do walki z nieumarłymi na Naxx.

Jeśli wcześniej nie słyszałeś o Naxxarmas, powinieneś wiedzieć, że jest to interesujący rajd dla 40 graczy z 4 odrębnymi skrzydłami, z których każde ma 3 bossów. Po ukończeniu wszystkich skrzydeł gracz odblokowuje teleport w centrum rajdu, gdzie może podjąć dwa pozostałe wyzwania – ogromnego mroźnego smoka Shaphirrona i ostatniego bossa rajdu (oraz World of Warcraft: Classic ) – Kel’Thuzad.

W tamtych czasach najazd na Naxxramas wymagał wielu przygotowań – gracze musieli skumulować mrozoodporność, aby przetrwać ataki Saphirrona i Kel’Thuzada. Warto zaznaczyć, że podczas premiery Naxxramas tylko 0,5 procenta społeczności graczy zdołało zabić ostatniego bossa rajdu. Być może to było powodem powrotu Naxxramas w rozszerzeniu Wrath of the Lich King, w którym kultowy rajd został ponownie wprowadzony jako wyzwanie dla 10 i 25 graczy. Jednak w dzisiejszych czasach wszystkie wielkie klasyczne legendy WoW słabną bardzo szybko, więc nie bylibyśmy zaskoczeni, gdybyśmy dowiedzieli się o pierwszym na świecie zabójstwie Kel’Thuzada w dzień lub dwa po uruchomieniu rajdu… Co możemy powiedzieć, ludzie nauczyli się grać gra od 2006 roku

I z tym WoW Classic się skończy. WoW: The Burning Crusade Classic następny?