Jeśli ostatnio oglądałeś losowe transmisje na Twitchu, być może zauważyłeś to w ciągu ostatnich kilku tygodni Świat Warcrafta wspiął się z powrotem na najwyższą pozycję pod względem liczby oglądalności na mecz. Było to spowodowane kolejnym wyścigiem World First, w którym gildie z całego świata wzięły udział w kolejnym maratonie zabijania bossów, aby być pierwszą gildią, która pokona największego złego chłopca ze wszystkich – N’Zotha. I po raz pierwszy w tym rozszerzeniu Amerykanie z Ameryki Północnej zdołali zdobyć tytuł.

Wyścig rozpoczął się 28 stycznia (NA) / 29 stycznia (UE), kiedy mityczny poziom trudności Ny’alotha, Waking City otworzył swoje podwoje. Limit złożoności miał świetny początek rajdu i udało mu się usunąć 7 bossów pierwszego dnia, pozostawiając resztę paczki w kurzu. Jednak po kilku dniach postęp zatrzymał się, gdy Granica Złożoności dotarła do ostatniego bossa N’Zotha i zobaczyła, że ​​nie ma sposobu na pokonanie ostatniego Starego Boga w jednym resecie. Jego najwięksi konkurenci Method i Pieces (oba mieli już tytuły World First) dogonili, więc wyścig rozpoczął się odświeżony z nowym resetem.

Jednak Limit złożoności miał zasłużoną przewagę, ponieważ widział więcej finałowej walki, więc ich postępy w N’Zoth the Corruptor były znacznie płynniejsze. Amerykanie z Ameryki Północnej pokonali Mythic N’Zoth w swojej 274. próbie, 5 dni później, zdobywając również pierwsze miejsce na świecie na Mythic N’Zoth Carapace. Z wieloma przeszkodami, które obejmowały usunięcie spotkania w połowie próby, walka została wydana w raczej kiepskim stanie, ale Limit wytrwał. Szef zmarł po raz pierwszy w piątek. Był to pierwszy boss na świecie zabity przez gildię NA od 7 lat… Oto film z zabójstwem:

Jednak wyścig jest jeszcze daleki od zakończenia, ponieważ pozostało jeszcze kilka tytułów. Tylko Metoda zdołała powtórzyć sukces Limitu Złożoności i pokonać N’Zoth, zajmując pierwsze miejsce w UE i drugie miejsce na świecie, całkowicie usuwając Ny’alotha, Miasto Przebudzone. Brąz wciąż jest do zdobycia, a przy 14 gildiach, które obecnie zajmują 11/12 miejsce, jest to wyścig dla każdego.