Ok, boomer, to jest dla ciebie. Czy pamiętasz, jaki był Twój pierwszy kontakt z grami wideo? Jaka gra sprawiła, że ​​uzależniłeś się od gier? Klasyki, takie jak Super Mario Bros., Metroid, Zelda na NES, Crash Bandicoot, Metal Gear Solid, Final Fantasy 7 na oryginalne PlayStation, Halo na Xbox, czy dziadkowie gier na PC?

Powiedzieliśmy, że ten jest dla Boomersów, ale tak naprawdę jest dla wszystkich. Wymienione poniżej gry są częścią historii gier i nie ma znaczenia, czy chcesz złapać bakcyla nostalgii, czy jeszcze się nie urodziłeś, jedno jest pewne – przynajmniej w te gry MUSISZ zagrać pewnego razu.

Los

Doom musi być tym, co przychodzi ci do głowy, kiedy myślisz o starych, dobrych grach, prawda? Dziadek wszystkich strzelanek pierwszoosobowych, gra, która zdefiniowała ten gatunek. Doom to najlepsza strzelanka typu boomer. To król królów. I nie, Doom to nie tylko pigułka nostalgii, to po prostu piekielna przejażdżka!

Kup klucz Steam Classic Doom taniej!

W 2016 roku id Software wypuściło remake gry Doom, a później kontynuację, Doom: Eternal, dalej rozszerzając wszystko, co najlepsze w serii, odziane w nowoczesną grafikę i mechanikę rozgrywki. Warto jednak zagrać w obie wersje Dooma, niezależnie od tego, czy wychowałeś się na klasycznym już Doomie, czy Fortnite.

Klucze Doom and Doom: Eternal Steam możesz też dostać taniej!

Crash Bandicoot N. Sane Trylogia

Nintendo miało Mario, Sega Sonica, a PlayStation Crasha Bandicoota. Chociaż niewielu z nas wciąż ma pod ręką nasze oryginalne PlayStation, możemy zagrać we wszystkie trzy główne gry Crash dzięki trylogii N. Sane. To Crash Bandicoot taki, jaki pamiętasz, tylko teraz wygląda o wiele lepiej!

Zdobądź klucz Steam Crash Bandicoot N. Sane Trilogy taniej!

Duke Nukem 3D

Jeśli w grach jest jeden samiec alfa-macho, to jest to Duke Nukem. Chociaż dni chwały Duke’a dawno minęły po katastrofalnym Duke Nukem Forever, Duke Nukem 3D nadal ma status legendarnej gry. Duke Nukem 3D to portal do prostszych czasów, kiedy wszyscy bohaterowie gier wideo robili tylko skopanie tyłków i żucie gumy balonowej.

Zdobądź taniej legendarny klucz Duken Nukem 3D Steam.

Małpia wyspa

W tamtych czasach, kiedy gry komputerowe były młode i wciąż się rozwijały, gatunek gier przygodowych typu „wskaż i kliknij” był jedną z dominujących nisz w grach, a seria Monkey Island była TYMI grami, w które wszyscy grali. Dzięki zremasterowanej grafice, ostremu scenariuszowi, humorowi i fantastycznemu systemowi walki (gdzie indziej można wygrać walkę, obrażając przeciwników?) Monkey Island przetrwała próbę czasu. A ponieważ nowa gra ma zostać wydana w 2022 roku, jest to idealny czas na powrót na Wyspę Małp.

Kup Monkey Island: Special Edition Steam Key taniej.

Opad

Jeśli jesteś współczesnym graczem, możesz znać Fallouta tylko jako pierwszoosobową strzelankę z mechaniką RPG osadzoną na postapokaliptycznym pustkowiu. Ale Fallout nie zawsze był FPS-em. Zaczęło się jako izometryczny CRPG i do dziś jest uważane przez wielu graczy za arcydzieło. Jeśli Fallout 76 pozostawił gorzki posmak w ustach, wróć do korzeni z klasycznym Falloutem 1 i 2. Warto.

Zdobądź obie gry z kluczem Steam Fallout Classic Collection taniej.

Historia gier jest bogata w gry, które zmieniły i ukształtowały gatunki oraz same gry. Half-Life wprowadziło opowiadanie historii do strzelanek pierwszoosobowych, Halo: Combat Evolved wzmocniło mechanikę FPS, Diablo II nadal jest nie do pobicia izometrycznym RPG i bez względu na to, jak Final Fantasy wygląda wizualnie, seria wciąż ma nieodparty urok.

Kliknij tutaj do poznaj gry Boomer Kolekcja, w której znajdziesz bardziej nostalgiczne gry, które wychowały niezliczone pokolenia graczy, a także przeróbki popularnych gier, takich jak Resident Evil 2, Destroy All Humans czy cała seria Halo w kolekcji Master Chief. Grasz, boomer?