Obecnie EA Sports zajmuje się wydaniem nowej odsłony najsłynniejszej sportowej serii w branży gier, FIFA 22. Tymczasem na Twitterze pojawił się opublikował przeciek od wiarygodnego informatora, który pracuje nad grami FIFA, FIFA 23 firmy EA, a następujące gry będą międzyplatformowe i darmowe. Donk twierdzi, że FIFA 23 i nowsze gry będą darmowe, co oznacza, że ​​FIFA 22 jest ostatnią grą z serii, która zostanie wydana w cenie detalicznej.

Jeśli stwierdzenie Donka jest prawdziwe, to przyszłość graczy FIFA może się diametralnie zmienić, ponieważ będą mogli grać w tę grę za darmo. Mało tego: gracze też będą możliwość grania na PC, PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X | S oraz Nintendo Switch i dzielą ten sam ekosystem, jeśli chodzi o FIFA Ultimate Team. Na pewno weźmiemy!

Musimy jednak pamiętać, że ten przeciek pochodzi od Donka i chociaż jest on godnym zaufania informatorem, który pracuje przy grach FIFA, informacja ta nie została jeszcze potwierdzona przez EA. spekulujmy. Powodem, dla którego FIFA stała się darmowa, może być fakt, że seria staje się sceną e-sportową, która jest pełna darmowych konkurentów.

FIFA Ultimate Team to klucz do zysku w przypadku, gdy nadchodzące gry FIFA staną się darmowe. Mikrotransakcje były siłą napędową zysków EA w odniesieniu do serii FIFA, więc można śmiało powiedzieć, że popularność Punkty FIFA oraz Monety FIFA skaczą dziesięciokrotnie. Zasadniczo seria będzie działać na mikrotransakcjach, podobnie jak inni giganci free-to-play, tacy jak Fortnite, Legendy Apexa, PUBGi więcej.

Zobaczymy, jak potoczą się sprawy w następnym roku, jednak w tej chwili czekamy na premierę FIFA 22 z pulsującym dreszczem.